В штабі Порошенка намагатимуться нейтралізувати скандал з корупцією в "Укроборонпромі". Але немає такого способу, який би повністю перекрив цей скандал.

Про це розповів голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За словами політолога, однозначно, що є вплив на рейтинг Порошенка через скандал в "Укроборонпромі". Наскільки сильний – складно сказати. 

У Порошенка, з одного боку, нейтралізовуватимуть скандал. 

З іншого боку, Порошенко поїхав до Маріуполя, побував на передовій. Звільнив Гладковського. Але немає такого способу, який би повністю перекрив скандал. Він дуже сильний. Невідомо, чи що ще відкопають розслідувачі. Запустять, приміром, тему про зв'язок Порошенка з Медведчуком,– зауважує Фесенко.

На його думку, компромат, який приберігають проти Тимошенко, можуть запустити трохи раніше. Проти Тимошенко вже запущено контрісторію про фінансову піраміду фінансування "Батьківщини". Але напевно буде ще щось нове.

Також запускатимуть компромати й проти Зеленського. 

Історія про фінансові зв'язки між "Приватом" Коломойського та Зеленським – тільки початок. Українські спецслужби люблять грати в прослушку. І вже є скандал з прослуховуванням офісу "Кварталу 95".

Також додамо, що за словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд за корупційними оборудками в "Укроборонпромі" стоять перші особи держави.

"Ми чудово усвідомлюємо, що розкрадання в оборонній промисловості розпочалося не в 2019 році, а воно триває фактично з моменту обрання президента на посаду. І я переконана, що є багато угод і закупівель, де були завищені ціни, – заявила вона. 

Наприклад, закупівля боєприпасів. Ми ж досі фактично не виробляємо серійних боєприпасів. Де ми їх беремо? Кажуть, що ми їх купуємо у країнах варшавського договору. Але так тільки кажуть. Я майже переконана, що їх також закуповують або контрабандою з Росії, або з українських складів самі в себе. А потім ці склади і вибухають, бо необхідно ж приховати таке розкрадання.

– Це все потребує розслідування і це все покривалося першими особами держави, включно з Президентом України впродовж всіх 5 років, – підсумувала віце-спікер.