Обраний президент Володимир Зеленський виступив із терміновим зверненням до Верховної Ради: він вимагає призначити його інавгурацію на 19 травня.

У відеозверненні Зеленський заявив, що депутати парламенту діють не в інтересах країни, а у власних інтересах, бо бояться розпуску Ради і затягують призначення інавгурації.

"Я звертаюсь до українського Парламенту. Шановні депутати, сподіваюсь, що за три тижні, поки ви відпочивали ви не забули слова депутатської присяги – виконувати свої обов'язки в інтересах всіх співвітчизників", – говорить новообраний президент, зазначивши, що поки депутати роблять все тільки у своїх інтересах і затягують з інавгурацією.

«І доки ви трясетесь за свої мандати, колишній президент Порошенко коїть незворотнє: він робить активні перестановки у вищому командуванні армії, намагається пропихнути свого голову Нацради з питань телебачення і радіомовлення, призначає суддів Верховного суду, серед яких юристи «Рошена», судді Майдану та родичі пана Ківалова. Роздає звання генералів більш ніж 20 особам, серед яких відповідальний за безпеку арсеналів та складів, при якому сталися вибухи у Балаклеї, Ічні, Калинівці та Сватово. Дає звання «Героя України» голові Служби безпеки України пану Грицаку», — констатував обраний президент.

Зеленський зазначив, що марно щось говорити «людині, яка каже: я готовий підставити плече, а сама тримає дулі в кишенях».

"Це нагадує мені туриста в єгипетському готелі. Завтра додому, валізи спаковані, номер вже прибрали і нормальна вихована людина чекає транспорту в аеропорт. Але не Порошенко. Він ніяк не зупиниться. Тягне рушники, тапки, і бере усе підряд зі шведського столу.Я вас дуже прошу, здайте ключ, розрахуйтесь за мінібар і вперед, вам ще митницю і паспортний контроль проходити», — заявив він.

"Саме тому я звертаюся до Верховної Ради найближчого засідання ви повинні призначити дату інавгурації на 19 травня. Цього вимагаю не я. Цього вимагає народ України. В інтересах якого ви присягали діяти. Ви повинні зупинити ці політичні судоми кульгавої качки. Країна потребує нормальної роботи усіх інституцій. Народ не повинен чекати, поки хтось напризначається. Думайте про Україну. 19 травня. Голосуйте!", – підсумував Володимир Зеленський.