мирот ворці

Західні та європейські лідери прийшли до єдиної думки, що Україна потребує проведення миротворчої операції на Донбасі. Цей крок стане одним з найбільш ефективних методів деескалації конфлікту в окупованому бойовиками регіоні. Поява миротворців ймовірна вже протягом найближчих місяців.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Броніславом Коморовським,  передає Корупція.Інфо

Порошенко переконаний, що шанси відправки в Україну миротворчої місії ООН сьогодні високі, як ніколи.

«Якщо раніше ставлення до ідеї миротворців було дуже прохолодним, то сьогодні всі розуміють, що питання миротворців є найефективнішим методом деескалації конфлікту. Підкреслюю – не заморожування, а деескалації», – акцентував увагу присутніх Порошенко.

Читайте також: Порошенко ліквідував УБОЗ

Президент підкреслив, що на даний момент розглядається законний механізм щодо початку миротворчої операції. При цьому Рада безпеки ООН має отримати згоду Росії, яка на пропозиції України в цьому питанні раніше накладала вето. Після чого перші миротворці повинні приступити до виконання місії на Донбасі.

«Є два етапи. Перший етап – підготовка рішення Радбезу ООН. Другий етап – це підготовка (до початку місії) та участь миротворців у проведенні операції. Якщо перший етап – це питання тижнів, то другий – це місяці», – пояснив президент. 

Порошенко також зазначив, що питання про введення на Донбас миротворчого контингенту буде обговорюватися з Росією у Нормандському форматі, що передбачає участь у переговорах лідерів Франції та Німеччини. Підготовкою зустрічі, де буде вирішуватися питання про миротворців, вже займається міністр закордонних справ Павло Клімкін. З цією метою дипломат вже кілька днів перебувати в Парижі.