Відповідний указ оприлюднено на сайті глави держави, передає Корупція.Інфо

Президент України Петро Порошенко звільнив Олексія Горащенкова з посади свого помічника. Відповідний указ президента №198/2018 оприлюднено на сайті глави держави

Популярне: Тепер поїхати до країн ЄС українцям стане складніше: Скільки коштуватиме дозвіл і коли почнуть діяти правила

«Увільнити Горащенкова Олексія Миколайовича від виконання обов’язків помічника Президента України (поза штатом)», – йдеться в указі від 7 липня. Про причини звільнення не повідомляється.

14 листопада керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що керівництво і члени агентства фальсифікують результати перевірок електронних декларацій. Соломатіна стверджувала, що нібито працівників НАЗК викликали до Адміністрації президента для інструктажу щодо оприлюднення висновків перевірки електронних декларацій.

«Мене особисто з двома колегами викликали до Адміністрації президента у вересні цього року – так званий куратор щодо НАЗК пропонував, щоб усі перевірки, проекти рішень, які будуть винесені на засідання, в першу чергу розглядалися у Адміністрації президента, а потім вже на засіданнях НАЗК», – сказала Соломатіна.

За її словами, вона відмовилась від цієї пропозиції. Згодом Саламатіна оприлюднила скріншоти переписки із людиною, якою, за її словами, є перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації президента та «куратор НАЗК» Олексій Горащенков.

Загалом вона опублікувала три дописи зі скріншотами можливого спілкування з представником АПУ. Згідно зі знімками, людина, яка підписана як «Олексій Гор», заявляє про необхідність, зокрема, «якнайшвидше починати атаку на Юлю і Рабін…ча», просить передати «три варіанти по грузину, як домовлялися», а також доповісти президенту про її звільнення.

Порошенко призначив юриста та дипломата Олексія Горащенкова на посаду в АП у 2014 році. На  той час він був співробітником Міністерства закордонних справ України.