Президент України Петро Порошенко підписав закон, норми якого примушують Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу глави держави.

Як наголошується в повідомленні прес-служби президента країни, Петро Порошенко наголосив, що українці мають конституційне право вільного вибору віросповідання. І підписаний закон створює найкращі умови для реалізації такого права на стадії вибору приналежності до будь якої православної юрисдикції.

Як пояснив Порошенко, реалізація закону “дасть громадянам всю повноту інформації” для полегшення вибору. Але при цьому ніяк не буде порушено принцип свободи віросповідання та рівності всіх конфесій, конституційні права громадян обмежені не будуть.

При цьому, дещо раніше голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) архієпископ Климент (Вечеря) заявив Радіо Свобода, що в його церкві поки не бачать підстав для зміни назви.

Разом з тим, юридичний відділ Київської митрополії УПЦ (МП) вивчає закон, який нещодавно прийняла Верховна Рада, що змушує церкву вказати в своїй назві належність до Російської православної церкви.

Климент також підкреслив, що в статутних документах УПЦ (МП) заявлено, що ця церква є самокерованою і її центр не знаходиться в якийсь закордонній державі.

Решта ж священнослужителів УПЦ МП, не так толерантно відкликаються про новий закон, і діяльність Порошенка, називаючи його розкольником, а в соіальних мережах, взагалі церквоний бум та істерика на тему перейменування УПЦ МП.

Нагадаємо також, УПЦ МП під час позачергового засідання священного Синоду, звільнила з посад митрополита Вінницького та Барського Симеона та єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра, які взяли участь у соборі 15 грудня.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Проте, ще за три дні до того, як УПЦ МП позбавила їх посад, патріарх Варфоломій вже прийняв їх у юрисдикцію Святійшого Апостольського та Патріаршого Вселенського Престолу.

Окрім того,  22 грудня стало відомо, що віряни на Тернопільщині переходять від Московського патріархату до Православної церкви України.

Слід зазначити, що також на Закарпатті московська парафія перейшла до Православної церкви України.