Президент Петро Порошенко підписав закон про статус зниклих безвісти, який допоможе захистити зниклих осіб та їхніх родичів. Про це президент написав у Твіттері.

Документ визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечує регулювання відносин, пов'язаних із встановленням та обліком. Також закон допоможе із розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів. Документ спрямований на імплементацію міжнародних договорів із міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини щодо захисту осіб, зниклих безвісти, та їхніх родичів, учасницею яких є Україна.

Популярне: Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП


У законі визначені основні повноваження та завдання Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.Створюється Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти – електронна база даних, що міститиме відомості про осіб, зниклих безвісти, інформацію про невпізнані останки, а також про наявність чи відсутність рішення суду про визнання розшукуваних осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими.

Реалізація закону дозволить забезпечити належний правовий захист таких осіб та їхніх родичів, а також врегулювати питання їхнього розшуку у відповідності до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи.