Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» щодо умов забезпечення соціальним житлом. Про це повідомила прес-служба глави держави.


«Документ сприятиме забезпеченню реалізації права взяття на соціальний квартирний облік осіб з числа внутрішньо переміщених», — йдеться у повідомленні.

Раніше Верховна Рада ухвалила закон №7304, у пояснювальній записці до якого йдеться, що право стати на квартирний облік зокрема отримають переселенці з інвалідністю, які не мають власного житла на підконтрольній Україні території.

Як повідомлялося раніше, введено нові категорії українців, які можуть отримати від держави квартиру. Верховна Рада змінила законодавство «Про житловий фонд соціального призначення». Про це повідомляється на сайті парламенту.

Зміни торкнулися черги на житлову площу від фонду соціального призначення. Тепер у неї включили внутрішніх переселенців, а також ще кілька категорій громадян.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Тепер стати на соціальний квартирний облік в Україні зможуть громадяни, для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону.

Також таким правом зможуть скористатися українці, середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік (у розрахунку на одну людину) в сумі менше середньої вартості оренди житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством.

На квартирний облік можуть претендувати і внутрішньо переміщені особи, у яких немає іншого житла для проживання на підконтрольної українському уряду території або житло яких зруйновано і не придатне для життя.