суд

Вища рада юстиції упродовж двох тижнів проведе перевірку та позбавить посад близько трьохсот суддів. А ГПУ подасть до Верховної Ради подання щодо позбавлення недоторканності, надання дозволу на арешт і притягнення до відповідальності декількох суддів.

Про це заявив Президент України в інтерв'ю телеканалу «Інтер», передає Корупція.Інфо

«Після того як запрацювала Вища рада юстиції, близько 300 суддів мають бути вже, це реалізовано, позбавлені своїх посад. Триста. За два тижні», – сказав Петро Порошенко.

Також глава держави наголосив, що спостерігаються випадки, які нагадують приклад судді Зварича "з його колядками, і з усім іншим". Це лише підтверджує, "наскільки хвора наша судова система", яка потребує рішучих змін.

Окрім того Президент повідомив, що ГПУ у вівторок подасть у Верховну Раду подання щодо позбавлення недоторканності, надання дозволу на арешт і притягнення до відповідальності щодо декількох суддів, у тому числі – голови столичного Апеляційного суду.

Петро Порошенко ще раз підкреслив, що і народні депутати, і судді мають бути позбавлені недоторканності.

«Коли я кажу, що у нас судді мають недоторканність, то, як правило, керівники зарубіжних держав просять уточнити у перекладача, що я маю на увазі – чому вони є недоторканними», – розповів глава держави.

Також Президент України стверджує, що питання про надання частинам Донецької і Луганської областей особливого статусу вирішуватиме український народ і українська влада. Порошенко запевнив, що не дозволить тиснути на себе ні Кремлю, ні Західним партнерам