Нова витівка колишнього президента України з ЦВК поставила під удар його проходження до Верховної Ради. Український журналіст Олександр Дубінський в своєму відеоблозі розкрив суть махінацій Петра Порошенка, які штовхнули людей на масовий протест у Києві.

3 липня Центральна виборча комісія України зняла з реєстрації кандидатів в народні депутати блогера Анатолія Шарія та екс-главу Адміністрації президента Андрія Клюєва. Під час засідання співробітники відомства зазначили, що політики не проживають в Україні понад п’ять років. СБУ в своєму листі заявило, що Анатолій Шарій покинув країну в січні 2012 року. А вже 22 липня отримав статус біженця в Нідерландах. Андрій Клюєв ж, за даними правоохоронців, виїхав за кордон в 2014 році одночасно з Віктором Януковичем. Після цього він офіційно кордон не перетинав. У підсумку ЦВК одноголосно вирішила заборонити кандидатам балотуватися на парламентських виборах.

Олександр Дубінський нагадав, що цьому передувала ціла епопея. Так спочатку ЦВК заборонила Шарію і Клюєву брати участь у виборах. Але Вищий суд визнав рішення незаконним і зажадав ще раз переглянути документи. Тоді комісія зареєструвала їх, що викликало бурю обурення серед українців. Більше тисячі людей вийшли на Майдан протестувати проти рішення ЦВК і “проросійського реваншу”. До акції публічно приєднався і Петро Порошенко разом з партією “Європейська солідарність”. Хоча сам екс-президент на Майдан не вийшов. Після цього ЦВК ще раз зібралася і прийняла протилежне рішення.

“Ви нас зовсім за дебілів вважаєте? Ось ще вчора Центральна виборча комісія голосує, а сьогодні – знімає з реєстрації тим же самим складом. Як ви розумієте, десять членів ЦВК – це люди, призначені за квотою Порошенко. Так само, як і склад Верховного суду . Так нафіга все це було? ” – обурився журналіст.

Він звернув увагу на пояснення, надане главою Офісу президента Андрієм Богданом. Представник Володимира Зеленського припустив, що Петро Порошенко вирішив “прикрити” інформаційний привід, пов’язаний з початком аудиту його рішень, що призвели до втрат для України. Він закликав обернути акцію проти “керівництва однієї політичної партії, яка зацікавлена ​​в дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні”. Однак сам Олександр Дубінський вважає мотиви екс-президента тривіальнішими.