У 2015 році президент Петро Порошенко сам називав бойовиків на Донбасі повстанцями.

На це звернула увагу журналіст Тетяна Висоцька в Facebook.

"Ви ж знаєте, що я завжди за правду. І хоч сама переконана, що на окупованому Донбасі воюють не повстанці, а російські війська, їхні найманці та колаборанти, не дозволю спекулювати цим питанням чинному президентові, – написала вона.

Бо Петро Порошенко – сам називав наших ворогів «повстанцями».

Отже. Те, що опубліковано офіційно. Читаємо на сайті президента України промову Петра Порошенка у Цюріхському Університеті. 20 січня 2015 року.

«Я вступив на свою посаду як Президент Миру. Підписавши Мінські домовленості, я оголосив про припинення вогню і почав реалізовувати всі пункти, без винятку, підписані представниками України, Росії та ПОВСТАНЦЯМИ.

"Українські чоловіки не тікають з країни, а їдуть на Донбас боротися за здобуття миру. Сучасна і боєздатна українська армія була створена за рік війни. Українські військовослужбовці демонструють вражаючий бойовий дух, професійні навички і легендарний героїзм. У міжнародному аеропорту Донецька наші солдати витримують облогу протягом восьми місяців, заробивши славу кіборгів. 

Поряд із солдатами служать сотні відважних добровольців, які під градом снарядів і пострілів забезпечують нашу армію, доставляють медичну та гуманітарну допомогу.

Я покладав сподівання, що інші сторони будуть дотримуватися своїх зобов’язань, і ми відновимо мир. ОБСЄ та інші міжнародні партнери можуть підтвердити, що Україна дотримується Мінських домовленостей. На жаль, інша сторона цього не робить, – йшлося тоді у зверненні Порошенка.

Вони певно скоро цю публікацію видалять чи виправлять, але текст промови можна нагуглити ще десь в інтернеті, – заявила журналістка.

Згодом, після публікації поста Висоцької, на сайті президента виправили слово "повстанцями" на "бойовиками". Водночас, в кеші можна знайти початковий варіант. 

Водночас і на сайті МЗС початковий варіант тексту промови зберігся.

Також початковий варіант досі опублікований в російській версії сторінки на сайті президента. 

Разом з тим, на сторінці Генштабу ЗСУ в Facebook у п’ятницю ввечері з’явився пост із наступним текстом:

"У нас "повстанців" немає. У нас є російська агресія" – нагадування президента України – Верховного головнокомандувача Збройних Сил України. Збройні Сили України про це не забудуть і не пробачать. Ніколи!".