Президент України Петро Порошенко нагадав, що офіційний Київ виконав усі критерії Євросоюзу, і українці мають отримати право на безвізові поїздки в країни ЄС – повідомляє Корупція.Інфо

Про це він заявив під час зустрічі з іноземними послами, акредитованими в Україні, повідомляє прес-служба глави держави.

"Завдяки нашим спільним зусиллям в 2016 році вдалося знайти формулу для розблокування ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС. У 2017 році ми повинні нарешті вирішити це питання. По-перше, повинні зробити Угоду про асоціацію юридично доконаним фактом. По-друге, українці повинні нарешті отримати право здійснювати безвізові поїздки в країни ЄС", – зазначив Порошенко.

При цьому він наголосив, що "і перший, і другий питання вже філігранно відшліфовані, всі зобов'язання виконані, всі критерії досягнуті".

"Далі відкладати – кричуще несправедливо, тому що українці заплатили високу ціну. І небезпечно, так як подальші нічим не аргументовані зволікання підривають віру українців у Європу, чого, власне й домагається Росія", – нагадав президент.

Він також заявив, що сподівається в 2017 року вийти на реальне врегулювання ситуації на Донбасі шляхом підписання відповідної "дорожньої карти".

"У 2016 році ми і наші партнери переконали Росію в тому, що єдиним ефективним шляхом до врегулювання є Дорожня карта взаємопов'язаних кроків і в безпеці, і в політиці. Сподіваюся, що в 2017 році ми нарешті закріпимо цю логіку на папері і вийдемо на шлях справжнього врегулювання", – додав Порошенко.

Він наголосив, що Україна залишається відданою Мінським домовленостям і продовжує виходити з необхідності забезпечення їхнього повного виконання. "Перш за все, Кремлем та його бойовиками на українській землі. І насамперед – у питаннях безпеки", – підсумував президент.