1004955069

В Україні створять новий рід військ – Сили спецоперації. Основне їх призначення та функції засекречені, проте існує підозра їх використання для узурпації влади Порошенком, повідомляють "Вісті".

Однією з найважливіших функцій є проведення спецоперацій за кордоном, а саме: захист "об'єктів державної власності", евакуація громадян України (наприклад працівників посольств). Також передбачено створення руху опору (фактично партизанського руху), боротьба з піратством, звільнення заручників з неволі на воді, боротьба з наркообігом та торгівлею зброєю масового ураження. Нові війська зможуть бути найманцями, адже передбачено допомогу іншим країнам. І нарешті здійснення військових "інформаційно-психологічних" операцій.

Військові експерти занепокоєні щодо окремих моментів законопроекту. Перше – війська матимуть дозвіл застосовувати зброю та військову техніку в мирний час. Друге – Сили зможуть займатися спец розвідкою, до якої також входить вербування людей.

"Я не виключаю, що Сили – це інструмент для подальшої узурпації влади. Згадайте, як, будучи президентом, Віктор Янукович спробував відправити на Київ три спецпідрозділи, – жінки в Дніпропетровську просто сіли на рейки перед поїздом і не пустили. Що перешкодить зробити те ж Петру Порошенку?", – розповідає військовий експерт Ігор Козій.

Експерта також турбує публічність створення органу.

"Всі слова на кшталт "рух опору" потрібно було вилучити з відкритих джерел. А так, це схоже на досягнення піар-ефекту перед Вашингтонським самітом (з безпеки – ред.)", – продовжує Козій.

"З іншого боку, негласно ці ж структури працюють і зараз, не чекаючи закону. А за рік можна буде зробити робочу модель", – розповів екс-голова штабу АТО Ігор Романенко.