Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що справи щодо Порошенка рухаються, підозра може бути підписана найближчим часом. Про це вона сказала під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу “Народ проти”.

Зокрема, ведуча ток-шоу Наташа Влащенко нагадала, що раніше очолюване Венедіктовою ДБР скерувало на підпис в Офіс генпрокурора підозру п’ятому президенту України Порошенку за двома епізодами – призначення Семочка заступником голови СЗР та призначення у ВРП.

Вона поцікавилася у гості, чому за місяць на посаді генпрокурора вона не підписала цю підозру, як і її попередник Рябошапка.

На що чиновниця відповіла:

“Повертаючись до вашого запитання, коли ще тоді у нас ця публічна дискусія точилася, це були дві окремі справи, не об’єднані, потім ці справи були об’єднані і передані в НАБУ, САП, потім Назар Іванович повернув їх у ДБР. І я вам хочу сказати, що вони рухаються, просто поки зараз йде хайп по інших справах, ніхто якось не побачив, що по цих справах ідуть певні процесуальні дії”.

При цьому Венедіктова наголосила, що їй важко назвати якісь певні дати, але, вона думає, що це буде найближчим часом зроблено.

Особливу увагу Генпрокурор присвятила і скандальній справі Стерненка.

Відповідаючи на питання, чому справа не просувається далі, незважаючи на те, що у справі Стерненка відбулася повторна експертиза, яка підтвердила, що було умисне убивство, чиновниця зазначила:

“Експертиза пройшла 3 квітня, її вивчали прокурори і слідчі. Насправді, якщо подивитися цю справу, у цій справі не просто йде вбивство однієї людини, там ще є інша сторона. Це все ж таки замах на іншу особу, безпосередньо на пана Стерненка. Оскільки ці епізоди не роз’єднані, це одна справа, не можна видавати, те, що ми говоримо, по одній експертизі, по одній особі, і не розслідувати відносно іншої особи.

Як не дивно, ми всі хочемо справедливості, і коли я ще йшла у народні депутати, ми що ставили першим – запит на справедливість. І коли зараз я генеральний прокурор і дійсно хочу дати цю справедливість, навіть у цій справі треба розслідувати і замах, і вбивство. Це одна справа, в одній справі треба видати це. Ніхто не хоче справедливості, кожен хоче своєї правди”.

Уточнююче питання – чи є факти, які доводять, що Кузнецов чинив замах на Стерненка.

Генпрокурор відповіла: “Я хайпувати не буду. Це питання дуже короткого проміжку часу, дуже короткого. Просто хочу наголосити, ви ж бачите, що навколо цієї справи відбувається? Досудове слідство, воно, навіть коли будуть підозри, досудове слідство все одно ще буде тривати.

Це нормальний процес, але я хочу застерегти, щоб потім ця справа – у будь-якому випадку, як би там не виходило, не стала тим, знаєте, таким клапаном, який відкриється для якихось масових протестів”.

При цьому вона зазначила, що її не лякають можливі протести.