Національне антикорупційне бюро та Генеральна прокуратура повинні з'ясувати, у який спосіб компанія бізнес-партнера Петра Порошенка отримала фактично безкоштовний кредит від державного "Укрексімбанку". 

Про це йдеться в офіційній заяві УКРОПу.

У політсилі повідомили, що підконтрольна бізнес-партнеру Порошенка, першому заступнику голови РНБО Олегу Гладковському автомобільна компанія "Богдан Моторс" отримала від державного банку "подарунок" у вигляді мізерних відсотків за боргом у 1,3 мільярди гривень. 

У найближчі три роки відсоткова ставка за основною заборгованістю для неї становитиме менше 2 відсотків.

"Українське об'єднання патріотів – УКРОП" обурене тим, що президент України та його бізнес-партнери вкотре запускають руку в кишені українців", – підкреслили в партії.

Для порівняння, "кредитний зашморг" для малого та середнього бізнесу від державного банку у 8 – 41 раз тугіший, адже середня ставка сягає майже 19%. На думку укропівців, очевидно, що співпраця з "Богдан Моторс" на нинішніх умовах збиткова для "Укрексімбанку", особливо враховуючи високу інфляцію.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

"Але, схоже, це нікого не цікавить, адже банк завжди можна "підтримати" коштом платників податків", – наголосили в УКРОПі.

Так, у 2017 році "Укрексімбанк", головою правління якого є близький до голови держави Олександр Гриценко, докапіталізували на 7,7 млрд грн. Водночас "Богдан Моторс" паразитує ще й на держзамовленнях, постачаючи на фронт неякісні автомобілі та співпрацюючи з підприємствами ворожої Росії.

"Українське об'єднання патріотів – УКРОП" закликає Національне антикорупційне бюро України та Генеральну прокуратуру з'ясувати, як компанія партнера Петра Порошенка отримала можливість фактично безкоштовно користуватися державними коштами, та покласти край круговій поруці у владі, що завдає державі величезних збитків. Досить грабувати Україну й українців!" – йдеться в заяві УКРОПу.

Додамо, що раніше представники партії заявляли, що у нестримному бажанні замаскувати злочинну недбалість та елементарну неспроможність влади щодо проведення радикальних реформ Президент Порошенко та його оточення вдаються до застосування політично вмотивованого та вибіркового правосуддя, щоб отримати сфальшовані кримінальні справи та відволікти увагу громадськості від корупції у чинній владі і безкарності катів Майдану.