Бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що вважає доброю новиною переїзд екс-голови Нацбанку України Валерії Гонтаревої в Лондон, оскільки в разі судового позову буде діяти "англійська юрисдикція".

 Коломойський в інтерв'ю головному редактору LB.ua Соні Кошкіній розповів, що у нього є претензії до певних чиновників через націоналізацію "ПриватБанку", який йому належав. Інтерв'ю опубліковано 27 листопада на каналі KishkiNa у YouTube.

"[Екс-голова Нацбанку України Валерія] Гонтарева там, кажуть, прописалася в Лондоні разом із [Макаром] Пасенюком. Це дуже добре. Англійська юрисдикція є. У мене є велике коло персоналій, до кого в мене є претензії за “ПриватБанк” на велику суму. Нехай накопичують кошти. Гонтарева не перша у списку. Пасенюк раніше. [Президен України Петро] Порошенко – певна річ, але він ще поки президент", – сказав бізнесмен.

Гонтарева повідомляла, що живе в Лондоні з 1 жовтня. За її словами, вона переїхала туди працювати і зняла "маленьку двокімнатну квартиру".

21 грудня 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підписав договір про продаж 100% акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів України. За пропозицією Нацбанку й акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і бізнесмен Геннадій Боголюбов, фінустанову було націоналізовано.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Національний банк України (НБУ) в липні 2017 року опублікував звіт фінансового аудиту "ПриватБанку", проведений компанією Ernst & Young, згідно з яким напередодні націоналізації банк був фінансовою пірамідою.

Після цього екс-власники банку, а також пов'язані з ними офшори та фізичні особи почали подавати десятки позовів в українські суди, у яких оскаржують процедуру націоналізації і вимагають компенсацій за пов'язані з нею фінансові втрати.

16 січня 2018 року НБУ заявив, що, згідно з розслідування компанії Kroll, до націоналізації "ПриватБанк" був об'єктом масштабного шахрайства, яке призвело до збитків щонайменше $5,5 млрд. 

А буквально декілька днів тому, Високий суд Лондона повністю відхилив позов "Приватбанку" до колишніх акціонерів. Сьогодні з’явились подробиці судового рішення. У своєму рішенні суддя Фанкурт зазначає, що у позові до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова юристи націоналізованого "Приватбанку" серйозно спотворили інформацію та докази, які лягли в його основу.