Сьогодні Президент України Петро Порошенко у Брюсселі на Саміті ЄС доповів 28 лідерам Євросоюзу про ситуацію на сході України. Окрім цього, він провів низку двосторонніх зустрічей із західними лідерами.

Зокрема Порошенко виступив із промовою на Саміті Європейської народної партії – найбільшої загальноєвропейської політичної сили.

Свій виступ глава держави присвятив донесенню до європейських лідерів інформації про усю складність і трагічність ситуації, в якій опинилася Україна через неприховані акти агресії, які Президент назвав війною.

"Ця війна не лише за регіональне домінування. Це битва за цінності і майбутнє Європи… кордон якої тепер захищає Україна" – наголосив Президент. 

Він застеріг європейських партнерів, що "ця загроза сьогодні вже стукає у двері Європи, а завтра може стати новою реальністю для усіх європейців".

Поінформувавши партнерів про актуальну ситуацію на Донбасі та акти прямої збройної агресії проти України, Порошенко закликав європейських політиків до дієвої і конкретної, а не тільки моральної підтримки Української держави.

На брифінгу після Саміту ЄС Президент розповів про результати сьогоднішньої роботи української дипломатії у Брюсселі. 

Так, він повідомив, що новий етап санкцій стосовно Росії ЄС пов'язує з реалізацією його мирного плану.

"Абсолютною більшістю країн-членів ЄС була підтримана можливість введення секторальних санкцій, в тому числі, секторальних санкції третього рівня. І це було прив'язане до успіху мирного плану президента України, який отримав одноголосну підтримку сьогодні в ЄС", – сказав Президент.

Окрім цього глава держави повідомив, що візьме участь у саміті НАТО в Уельсі і продовжить та діалог про військово-технічне співробітництво між Україною та ЄС.

Разом з тим, Президент України заявив, що деякі країни ЄС готові надати військово-технічну допомогу Україні.

"На двосторонньому рівні пройшли консультації про розширення військово-технічного співробітництва, і ми нарешті фіксуємо отримання військово-технічної допомоги та розвитку співробітництва з країнами-членами ЄС на двосторонньому рівні", – зазначив Порошенко.

За його словами, левова частина цієї співпраці буде присвячена "нелетальній зброї найвищої якості і найсучасніших зразків, яка виробляється в ЄС".

Також глава держави сказав, що вважає, що Україна і Росія поки не досягли точки неповернення. За його словами, Україна робить усе, щоб запобігти цьому.

"Ми дуже близькі до точки неповернення. І точка неповернення – це війна", – сказав він

Під час зустрічі з Прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте Порошенко висловив сподівання, що країни-члени ЄС підтримають рішення про введення третього рівня санкцій проти Росії.

Також він відзначив важливість завершення розслідування катастрофи Boeing 777 "Малайзійських авіаліній".

"Це у наших спільних інтересах завершити комплексне, прозоре і об'єктивне міжнародне розслідування авіакатастрофи та оприлюднити його офіційні результати", – сказав Президент.

На зустрічі із Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцом Петро Порошенко домовився про те, що ратифікація Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі Україна – ЄС проходитиме в українській Верховній Раді та Європейському Парламенті синхронно.

"Це буде визначний день для України і Європи", – сказав Порошенко.

Він також повідомив, що Україна запросила Європарламент направити своїх спостерігачів в Україну для спостереження за перебігом передвиборчої кампанії та ходом виборів до Верховної Ради України 26 жовтня.