Касаційний адміністративний суд Верховного Суду скасував указ президента про звільнення першого заступника директора Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Рішення набирає чинності після завершення терміну подання апеляційної скарги, тобто протягом 30 днів.

Позов Семочко подав ще наприкінці весни 2019 року. А тепер Верховний суд прийняв рішення, повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на власні джерела.

Сергій Семочко вимагав скасувати указ п’ятого президента Петра Порошенка від 12 квітня 2019 року про звільнення його з посади. Він переконував, що указ незаконний, бо під час звільнення він перебував на лікарняному.

Однак 24 червня 2020 року суд відмовився розглядати позов екскерівника Служби зовнішньої розвідки, зазначивши, що той подав його з пропуском 30-денного терміну.

Тоді Семочко оскаржив це рішення суду у Великій палаті Верховного Суду. Вона прийняла позицію чиновника, зобов’язавши Касаційний адмінсуд розглянути справу, попри порушення термінів.

А вже 13 січня 2021 року колегія суддів Касаційного адмінсуду на чолі з Іриною Васильєвою винесла вердикт.

Зокрема, Касаційний адмінсуд ВС визнав протиправним та скасував указ президента від 2019 року №143/2019 року “Про звільнення Семочка з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України”.

У задоволенні решти позовних вимог позивачеві відмовили.

Нагадаємо, раніше ДБР підготувало підозру в захопленні влади і зловживанні нею п’ятому президенту Петру Порошенку.

Ця підозра складалася із двох епізодів: призначення першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка та двох членів Вищої ради правосуддя.

Тоді слідство вважало, що ці кадрові рішення були проведені з порушенням закону. Порошенко начебто переслідував “власні інтереси” задля зосередження в своїх руках державної влади.

В Офісі генпрокурора вважають, що ці дії свідчили про прямий умисел з метою “захоплення державної влади, шляхом призначення підконтрольних осіб”.