У ЗМІ з’явилася інформація про те, що колишній перший заступник голови СБУ за часів президента Петра Порошенка може стати об’єктом уваги Державного бюро розслідувань.

Про це пише “Гордон” з посиланням на видання Delo.ua

“Однак якщо раніше його недоторканність гарантувалася на рівні найвищих посадовців держави, то сьогодні шансів уникнути відповідальності стає все менше”, – йдеться в матеріалі.

Журналісти пишуть, що Артюхова вважають “одним із стовпів репресій і тиску силовиків на підприємців за часів Петра Порошенка”. У 2014 році, відразу після Революції гідності і євромайдан, Артюхов був призначений на пост першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією ( “главк К”). На цій посаді його серед іншого звинувачували в “заступництві” над конвертаційними центрами.

“Нібито підконтрольні Артюхову організації і чиновники СБУ і фіскальної служби контролювали близько 10-15” конвертів “з вигодою 0,5% від кожної операції. Крім того, в цей же період Артюхов нібито організовував фіктивні обшуки вдома та в офісах керівництва” Укрзалізниці “, яке опиралося переходу “під дах” СБУ разом зі своїми корупційними схемами “, – йдеться в матеріалі.

Журналісти відзначають, що Артюхов нібито організував безперешкодне пересування фізосіб і споживчих товарів з підконтрольною Україні території на територію, підконтрольну терористам з “ДНР” і “ЛНР”, а також вугілля та брухт – в зворотному напрямку. Зокрема, йому приписували і контроль за розмитненням контейнерів з певними видами товарів за ціною 300-500 доларів США за контейнер і за контрабандою сигарет з Білорусі на територію України і Польщі.

Артюхов був причетний і до справи про “рюкзаках Авакова”. За однією з версій, саме підрозділи СБУ під його керівництвом через свого давнього агента генерала Василя Пісного встановили у заступника міністра МВС Сергія Чеботаря відеозаписувальну апаратуру, пише портал.

Видання нагадало, що про непорівнянному зі статусом чиновника стані журналісти програми “Наші гроші” знімали сюжет і щодо майна самого Артюхова. Програма з назвою “Хороший кутюр’є” була присвячена тому, як відразу після звільнення Артюхова з СБУ його сім’я придбала розкішний маєток на 800 м2 в елітній Конча-Заспі. А сам Артюхов пояснював походження коштів своїми “особливими” юридичними послугами, які він надає як “майстер індпошиву”.

Сьогодні Артюхов є співвласником двох автосалонів на столичній Петрівці – “Автопассаж” (торгує автомобілями Peugeot) і “Автоград” (торгує Mitsubishi), сказано в матеріалі. Крім того, він оформлений як фізособа-підприємець, який надає послуги в сфері права. Серед видів діяльності ФОП також є і готельна діяльність. ЗМІ неодноразово писали, що через ці автосалони Артюхов нібито легалізує крадені в Європі автомобілі, стверджують автори статті.

Нинішній заступник голови МВС Антон Геращенко прямо звинувачував Артюхова в тому, що він нібито “віджав” автосалони у їх законних власників, сам Артюхов це заперечував, зазначає Delo.ua.

“ДБР, як повідомляють джерела, близькі до служби, вже готується відкрити по Артюхову відразу кілька кримінальних справ”, – стверджує видання.