Національне антикорупційне бюро (НАБУ) у справі про заволодіння понад 81 млн грн при будівництві квартир для Нацгвардії повідомило підозри фігурантів про вчинення нових злочинів.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Нові підозри оголошені екснардепу і колишньому голові «Укрбуду» Максиму Микитасю, екскомандируНацгвардією Юрію Аллерову, а також ще шести фігурантам з числа посадових осіб компанії-забудовника.
Нові епізоди злочинів встановили в ході досудового розслідування. За даними НАБУ, Аллеров діяв в інтересах забудовників та отримав від них хабар в $125 тисяч ($25 тисяч він віддав за сприяння начальнику Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ).
Також було встановлено, що Аллеров отримав від Микитася та топ-менеджерів «Укрбуду» квартиру на 76 кв. метрів вартістю 1,82 млн грн. Квартиру оформили на родичку Аллерова за фіктивною угодою, в результаті якої квартира дісталася за спеціальною ціною у сумі лише 592,8 тис. грн.
За даними слідства, Микитась та посадові особи забудовника підробляли документи (звіти про оцінку), які вони використовували в процесі обміну квартир Нацгвардії в центрі столиці на нерухомість на околиці Києва.
Таким чином, Микитася підозрюють у заволодінні майна (ч. 5 ст. 191), відмиванні доходів (ч. 3 ст. 209), пропозиції хабара (ч. 4 ст. 369), підробленні документів (ч. 3 і 4 ч. ст. 358). Аллерова підозрюють у заволодінні майна (ч. 5 ст. 191) та одержанні хабара (ч. 4 ст. 368). Виконавчий директор, генеральний директор і заступник директора «Укрбуду» підозрюються за такими статтям як і Микитась, а начальник управління ЗСУ за таким як Аллеров.
Заступник начальника відділу Головного квартирно-експлуатаційного управління і оцінювач підозрюються у заволодінні майна і хабарі.
Ось про що йдеться?
У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України (у подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.
Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний Хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.
Як зазначають українці в дописі до новини, що якби НАБУ чи ДБР або ж прокуратурою керував Сакварелідзе, то всі давно б вже сиділи.
Варто зазначити, що сам Сакварелідзе нещодавно зазначав:
Моє улюблене Українське “Ноу Хау”, коли Народний Депутат заявляє: “взагалі то я не політик”.
Зрозуміло коли тебе заводять в Парламент за ознакою того, що ти не політик, тобто новий в політиці, але якщо ти через рік, до сих пір не розумієш, що потрібно ним стати, або хоча б в ній розібратися, краще йди звідти і влаштуватися в Юридичну фірму.
У Парламенті не потрібні юристи. Там місце просто людям з правильними цінностями і широким кругозором.
Для надання юридичної форми закону правильним чи неправильним ідеям депутатів, існує апарат парламенту, де працює тьма юристів і профільний юридичний комітет – підкреслив Сакварелідзе.