Аналізуючи законодавчі зміни, прийняті в переддень новорічних свят можна чітко визначити основні пріоритети, проблеми і винуватців важкого економічного становища нашої держави, визначені нинішньою владою, повідомляє Корупція Інфо

У всьому світі середній і малий бізнес є рушійною силою економіки, в Україні ж, як виявилося, вони – ті шахраї, які не дають нормально розвиватися економіці.

Виходить саме Ппшники, згідно з визначеннями "деяких" – торгаші, бариги, спекулянти, шинкарі тощо – саме вони – основна проблема стрімкого економічного зростання нашої держави.

Одним з принципів юридичної відповідальності є справедливість. Принцип справедливості полягає в тому, щоб покарання було порівняно з вчиненим. Таким чином, йдучи від зворотного, з урахуванням норм Кзпп маємо:

– фактичний допуск працівника до роботи без оформлення, виплата зарплати без обліку ЄСВ, оформлення на неповний робочий час при фактичній роботі повний робочий час – штраф 96 000,00 грн. ($3 500,00) за кожного працівника;

– недотримання хв. зп – штраф 32 000,00 грн. ($1 200,00) за кожного працівника;

– недопуск до проведення перевірки з питань трудового законодавства – 9 600,00 грн. за кожне порушення;

– недопуск до проведення перевірки з питань виявлення порушень щодо допуску працівника без оформлення, виплати зарплати без обліку ЄСВ – штраф 320 000, 00 грн. ($11 800,00) МАЙЖЕ ДВАНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ДОЛАРІВ США!!!

*наприклад самозайнята особа, що торгує на базарі і має одного неоформленого працівника, у разі недопуску до перевірки заплатить 12 000,00 $ штрафу, і, розуміючи "суспільну небезпеку" такого діяння ніхто не буде дивитися на фінансовий стан цього суб'єкта.

Тепер для порівняння:

За самовільне користування надрами ви заплатите штраф у розмірі від 170 до 510 грн.;
За самовільне захоплення водних об'єктів ви заплатите штраф 51 до 119 грн.;
За самовільне зайняття земельної ділянки ви заплатите штраф від 170 до 850 грн.;
За порушення середовища існування, наприклад, червонокнижного глухаря, яке призвело до його смерті ви заплатите штраф від 340 до 510 грн.Нижня планка санкцій багатьох кримінальних злочинів так само говорить про багато що:
Наприклад, за крадіжку ви може відбутися штрафом до 850 грн.
За грабіж, також можна обмежиться від 850 до 1700 грн.
Шахрайство – до 850 грн.

Наближається до наших «страшним злочинцям, які можуть не допустити до перевірки інспекції з праці тільки кримінальна відповідальність за заняття гральним бізнесом – від 170 000,00 грн. до 680 000, 00 грн. (ми всі прям бачимо, як гральний бізнес фактично ліквідований, а його прибутковість звичайно-ж не порівнянна (в рази менше) прибутковості цих «страшних злочинців» – приватних підприємців, бариг і торгашів ;)))

Сподіваюся, тепер ми всі зрозуміли хто винуватець усіх бід і найбільш соціально небезпечна особистість – це приватний підприємець, інакше держава не вводило б такі санкції за такого типу правопорушення.

Ні в якому разі не виправдовую вищевказані порушення, які найчастіше мають місце при веденні малого бізнесу, питання в сумірності покарання проступку, а так, з таким же успіхом можна садити на 15 років з конфіскацією, ефект буде? Звичайно буде, тільки питання-який?

А всім «фахівцям з побудови "собачих будок", чиновників умничающих на тему не можеш заплатити 700 грн. не займайся бізнесом, хочу звернути увагу на два моменти:

– так, для 80% приватних підприємців це не бізнес, їх доходи порівнянні з заробітною платою найманих працівників, і так вони ризикують оскільки сама суть підприємницької діяльності полягає в ризик з метою отримання прибутку, вони не мають гарантій тих, які мають наймані працівники (наприклад ті ж чиновники), їх дохід залежить від мільйона чинників (кон'юнктура ринку, курсові стрибки, купівельна спроможність, сезонність тощо). І займаються багато змушене, не хизуючись гучним словом – бізнес.

– озирніться навколо, і уточніть, як оформлені ваші няні, водії, охоронці?? Або уточніть у підрядників, які є регулярними переможцями тендерів (починаючи від підрядників, які займаються зносом Мафів до тих хто ходить в ватяних костюмах ведмедів за незрозумілі кошти) скільки у них в штаті найманих працівників і як виплачується зп, боюся вас розчаровувати але крім керівників вищезазначених організацій у штаті, в 90% випадків, нікого не буде.

На жаль, основним девізом нашої влади є старе, як світ: «Друзям усе, іншим – закон».