порошенко

Президент України Петро Порошенко наклав вето на законопроект №2292 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням". Відповідна інформація опублікована на сайті парламенту, передає Корупція.Інфо.

Закон передбачає, що до особи, що відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі, може бути застосовано умовне звільнення, якщо судом буде визнано, що така особа не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбуло не менше 20 років позбавлення волі.

Президент підкреслив, що покарання у вигляді довічного позбавлення волі встановлюється у виняткових випадках за вчинення особливо тяжких злочинів і застосовується лише у випадках, спеціально передбачених Кримінальним кодексом України, якщо суд не вважає за можливе застосовувати позбавлення волі на певний строк.

В Україні, яка за Конституцією є правовою державою (стаття 1), захист життя людини є обов'язком держави (частина друга статті 27), визнається і діє принцип верховенства права (частина перша статті 8).

"Одним із принципів права є справедливість. Окремим виявом справедливості, як зазначено у названому Рішенні Конституційного суду України, є питання відповідності покарання вчиненому злочину; категорія справедливості передбачає, що покарання за злочин повинно бути рівним злочину, це означає не тільки те, що передбачений законом склад злочину та рамки покарання відповідатимуть один одному, а й те, що покарання має перебувати у справедливому співвідношенні із тяжкістю та обставинами скоєного і особою винного Адекватність покарання ступеню тяжкості злочину випливає з принципу правової держави, із суті конституційних прав та свобод людини і громадянина. У законі, що надійшов на підпис, названі принципи порушені", – йдеться в коментарі Порошенко.

Крім того, за словами Порошенка, введення даного закону нівелює значення правового інституту помилування засуджених.

"За таких обставин пропоную закон України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням" відхилити", – йдеться у висновку.