Президент Петро Порошенко ветував прийнятий Верховною Радою 22 травня закон, який запроваджував інститут громадського обвинувачення в кримінально-процесуальне законодавство.

Як повідомляється в статусі документа на сайті Ради, президент повернув законопроект депутатам зі своїми зауваженнями.

Порошенко визнав, що законопроект має позитивний задум і може допомогти у боротьбі з корупцією серед чиновників, однак зазначив, що деякі пункти документу представляють потенційну небезпеку.


"Проте права, що надаються Законом, … викликають ризики порушень Конституції і законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини у державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від прийняття Закону", – вважає Порошенко.


Зокрема, на думку президента, неприпустимим є визнання за громадянами права збирати докази будь-якими способами і засобами, в тому числі з порушенням прав інших людей, їх приниженням або тортурами.


"Також необхідно враховувати, що надання Законом приватним особам права використовувати технічні засоби несе суттєву загрозу національній безпеці України. Зокрема, це сприятиме більш вільного використання відповідних технічних засобів іноземними розвідками і дозволить їм використовувати їх під прикриттям збору інформації для громадського звинувачення", – додав він.


За словами Порошенка, норми законопроекту порушують низку законів, статтею Конституції та міжнародних документів в сфері прав людини.

У зв'язку з цим президент повернув документ до Ради. Доповідати зауваження Порошенка депутатам представник президента в Раді Степан Кубів.

Джерело: Корупція.Інфо