Президент України Петро Порошенко відвідав Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку), де ознайомився з можливостями сучасної комунікаційної технології захищеного зв'язку, передає Корупція.Інфо

Як повідомила прес-служба президента України в четвер, П. Порошенко випробував систему захищеної відеоконференцзв'язку, зателефонувавши голові Чернігівської обласної державної адміністрації (ОДА) Валерію Куличу, який поінформував главу держави про поточну ситуацію в області.

"Президент зазначив, що використання захищеного зв'язку розширює можливості ефективної координації та взаємодії з регіонами України і підкреслив, що в умовах війни, інформація, яка буде передаватися по цих каналах зв'язку, буде захищена від тих вух, для яких ця інформація не передбачена", – зазначено у повідомленні.

П. Порошенко зазначив потенціал захищеної відеоконференцзв'язку, додавши, що "це створює нові можливості для поліпшення координації нашої роботи з регіонами. І не тільки губернаторами. Коло абонентів в областях буде значно розширений".

Президенту продемонстрували виїзні вузли зв'язку і засоби урядового польового зв'язку. Окрема частина програми була присвячена перспективам нових інвестиційних проектів в Україні.

П. Порошенко також зазначив, що Держспецзв'язку дуже активно проводить роботу по модернізації систем захисту інформації.

"В кінці 2013-початку 2014 років ситуація була жахливою. Ми мали повністю російське програмне забезпечення. Ми мали повністю відкритий доступ країни-агресора до всіх наших державних таємниць і фактично з нуля, з чистого аркуша, доводилося розробляти технічні та програмні засоби захисту інформації, забезпечити кардинальне переобладнання і перезавантаження систем конфіденційного зв'язку", – сказав П. Порошенко.

Президент також відзначив важливість співпраці Держспецзв'язку з Міністерством оборони, Службою безпеки України та прикордонниками щодо забезпечення захисту секретної військової зв'язку та інформації.