Народний депутат восьмого скликання Сергій Лещенко в інтерв’ю журналу НВ заявив, що п’ятий президент України Петро Порошенко повинен у майбутньому відповісти за свої дії за законом.

«Ми його ще не побороли. Я вважаю, що Порошенко легко відбувся поки що. Він ще повинен відповісти за законом», — заявив нардеп.

Лещенко додав, що якщо закон визнає, що п’ятий президент винен, він має понести покарання.

«Я не бачу проблеми, якщо в Україні буде створено прецедент покарання президентів, які крали гроші. Чому це можливо в Румунії, Хорватії, у Франції або в Італії, чому Україна — виняток?» — сказав він.

Лещенко наголосив, що його оцінка Порошенка була об’єктивною.

«Порошенко контролював все, що відбувалося у країні через Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Через міністрів та есбеушників, через своїх смотрящих. Я йому нічого зайвого не приписував. Але там, де я точно знав, що оборонка — це його або Роттердам+ – це його, я про це голосно говорив», — сказав нардеп.

Він також звинуватив п’ятого президента України у брехні.

«Просто він досвідчений актор, і коли ситуація оберталася для нього невигідно, він робив вигляд: це не я поганий, це судді. А зараз ще говорить, що Медведчук сидів за нього тихше води нижче трави. Це нахабна брехня! За нього Антимонопольний комітет приймав рішення в інтересах Медведчука, і це легко довести», — заявив Лещенко.

Нагадаємо, Сергій Лещенко пройшов в Раду восьмого скликання за списком Блоку Петра Порошенка. Статус депутата він поєднував з діяльністю розслідувача, мішенню якої був п’ятий президент України. У лютому 2019 року Лещенко написав заяву про вихід із фракції БПП — одночасно зі Світланою Заліщук та Мустафою Найємом. На відміну від колег, які пов’язали це рішення в тому числі з корупційним скандалом в оборонній сфері, Лещенко його не прокоментував.

У березні Лещенко підтримав на той момент кандидата у президенти Володимира Зеленського і став його консультантом. Тоді нардеп припускав, що, програвши вибори, Порошенко втече до Марбельї.