Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності тавведеня воєнного стану в Україні. Про це повідомляє сайт глави держави.

Згідно з документом, воєнний стан вводиться від 14:00 26 листопада строком на 60 діб до 14:00 25 січня 2019 року. Рішення РНБО містить 12 пунктів з них останній – Таємно. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Міністерству оборони, Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних Сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги…

Передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву у необхідних обсягах", – йдеться у тексті.

Тепер Верховна Рада повинна затвердити цей указ.

Нагадаємо, ввечері 25 листопада російські силовики атакували три українські катери в Азовському морі та застосували зброю. Шістьох українських військових поранені, двоє з них перебувають у важкому стані. Після атаки спецназ ФСБ захопив українські катери "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" разом із особовим складом.

У зв'язку з цим Україна зібрала засідання РНБО, на якому вирішили вводити воєнний стан. Зробити це може Верховна Рада на позачерговому засіданні о 16:00.

З'єднання і частини Збройних сил України привели в стан повної бойової готовності.