Порошенко

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 року "Про додаткові заходи щодо зміцнення національної безпеки України", яким, зокрема, затверджується положення про Військовий кабінет РНБО.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави, передає Корупція.інфо

Згідно з положенням, основними завданнями Військового кабінету є визначення потреб в особовому складі, озброєнні, військовій техніці, матеріально-технічних, енергетичних, фінансових, інформаційних та інших ресурсах, а також потреб у військовій допомозі Україні від іноземних держав та міжнародних організацій; переклад національної економіки для функціонування в умовах особливого періоду та прийняття рішень про загальну або часткову мобілізацію та демобілізацію; обговорення пропозицій щодо застосування сил і засобів структур сектору безпеки і оборони для відбиття збройної агресії проти України.

Керівником Військового кабінету є президент, секретарем – секретар РНБО. До складу Військового кабінету також входять прем'єр-міністр, голови МВС, МЗС та Міноборони, глави СБУ і Держприкордонслужби, начальник Генштабу ЗСУ, командувач Нацгвардії, голова адміністрації президента, а також за згодою спікер Верховної Ради.

Згідно з документом, рішенням РНБО також схвалений законопроект про зміни до закону України "Про правовий режим воєнного стану", президенту запропоновано внести його на розгляд Верховної Ради як невідкладний.

Кабінету міністрів доручено невідкладно розробити комплекс заходів з відновлення функціонування захисних споруд цивільного захисту та їх доукомплектування, внести на розгляд парламенту зміни до державного бюджету на 2015 рік, передбачивши додаткові видатки на фінансування таких заходів.

Уряд повинен затвердити типові положення про функціональну і територіальну підсистему єдиної державної системи цивільного захисту, а також положення про порядок організації оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та організації зв'язку у сфері цивільного захисту.

Міністерству оборони належить підготувати законопроект щодо забезпечення прав військовослужбовців на перенесення невикористаних протягом особливого періоду щорічних відпусток на інший період або одержання компенсації; а також забезпечити проведення практичних занять для військових з надання домедичної допомоги відповідно до стандартів НАТО.

Міністерство внутрішніх справ має вжити заходів щодо визначення стану готовності єдиної державної системи цивільного захисту, а також щодо поліпшення матеріально-технічного забезпечення кінологічної служби та збільшенню кількості службових собак, використовуваних для пошуку вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин.

Державній службі з надзвичайних ситуацій доручено посилити підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.