Порошенко й Ахметов зуміли поставити всю Україну на коліна. І у них фактично сформована єдина модель бізнесу.

Про це в інтерв’ю «Вголосу» розповів директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Подаємо його слова в оригіналі.

У них фактично сформована єдина модель бізнесу. Порошенко й Ахметов зуміли поставити всю Україну на коліна. А Ахметов раніше ж був у тісних стосунках із Януковичем. 

У і них також була єдина модель і досить потужна система бізнесу, що містила весь Донбас. Саме Донбас був для Ахметова базовим бізнес-регіоном, який він контролював. Мав бізнес-інтереси він і в Рівненській області тощо. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Але так, як зараз, такого не було ніколи. Щоб Ахметов фактично контролював більшість усіх генеруючих систем, також «Обленерго», металургійну сферу.

Так одразу важко сказати, як так сталося. Бо до 2014 року Порошенко з Ахметовим не були у таких тісних стосунках. І за ними стояли різні фінансово-корпоративні кланові групи. 

А сьогодні бачимо, що Ахметов пустив групи Порошенка у свій бізнес. І є якась певна домовленість. 

А Порошенко ж ніколи не погоджується входити у чужий бізнес, якщо співвідношення менше, ніж 50 на 50. І сьогодні Ахметов де-факто — єдиний представник старої олігархії, причому олігархії Януковича, з котрим Порошенко перебуває у товариських стосунках. 

При цьому варто сказати, що Порошенко побив глечики з усіма близькими людьми: Онищенком та іншими. 

Навіть із Кучмою і Пінчуком вже «розходиться». А тут — така любов. Тому у цих двох, гадаю, один господар. Той, хто володіє фактично цими імперіями. І це може бути тільки КДБ.

Бо не може в руках однієї фінансово-корпоративної групи перебувати така кількість генеруючих потужностей, теплоелектростанцій, газових електростанцій, металургійних комбінатів. Це неприпустимо. 

Будь-яка держава повинна руйнувати монополію. А енергетичну — тим більше. Натомість формула «Роттердам+» взагалі не відповідає дійсності. Бо зрозуміло, що вугілля постачають із окупованого Донбасу. І воно достатньо дешеве, – підсумував політолог.