У кінці березня чиновники України опублікували нові електронні декларації. Президент Петро Порошенко витратив понад 800 тис. грн на оплату комунальних послуг, активи прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і його сім’ї зросли на 16 млн грн, а голова Нацбанку Яків Смолій і його дружина тепер зберігають на депозитах понад 122 млн грн. “ГОРДОН” розповідає, як протягом минулого року змінилися статки українських топ-чиновників, передає Корупція.Інфо


Президент України. Річний дохід президента Петра Порошенка та його родини збільшився із 12,4 до 16,9 млн грн. Основною статтею доходів залишаються відсотки від вкладу у “Міжнародному інвестиційному банку”: у 2017-му вони принесли главі держави понад 15,7 млн грн.

Грошові активи родини Порошенка протягом року скоротилися і тепер становлять 822,2 млн грн. Значна частина активів – уже згаданий внесок Порошенка у “Міжнародному інвестиційному банку” у розмірі $25,4 млн. У декларації за 2016 рік сума вкладу була більшою на $430 тис.

Готівкою президент зберігає $21 тис. і 60 тис. грн. Загальна площа нерухомості та земельних ділянок сім’ї Порошенка не змінилася, а кількість транспортних засобів – зменшилася: у новій декларації відсутній катер Bayliner 185 BR.

Понад 813 тис. грн у 2017 році Порошенко витратив на оплату комунальних послуг.

Прем’єр-міністр України. Дохід голови Кабінету Міністрів і його родини зріс на 3,1 млн грн і тепер становить 20,4 млн грн на рік. Основні джерела доходу – надання майна в оренду (4,2 млн грн) і продаж майна (10 млн грн).

Грошові активи сім’ї Гройсмана протягом року зросли з 66,8 млн грн до 83,2 млн грн. Вони розподілені на кілька внесків у різній валюті і різних банках.

Загальна площа нерухомості у декларації майже не змінилася. Площа земельних ділянок, якими володіє Гройсман і його сім’я, зменшилася, незважаючи на те, що в березні 2017 року його дружина дістала у спадок ділянку площею 1500 м² у Вінниці.

Голова Верховної Ради України. Сім’я спікера парламенту Андрія Парубія збільшила річний прибуток майже вдвічі – тепер він перевищує 1 млн грн. Грошові активи зросли на 140 тис. грн, до того ж усі свої заощадження (340 тис. грн і $30,6 тис.) сім’я зберігає готівкою.

Сумарна площа землі в декларації не змінилася: родина володіє тільки однією ділянкою у Львівській області, яка належить дружині Парубія із 2006 року.

У грудні 2017-го голова Верховної Ради придбав квартиру площею 92,1 м² у Львові. Водночас загальна площа житла у декларації за 2017 рік зменшилася, оскільки в документі тепер не вказано іншої львівської квартири (142,60 м²), яка раніше належала батькам Парубія.

Секретар РНБО України. Декларація секретаря РНБО Олександра Турчинова – найкоротша з перелічених у цьому матеріалі.

Річний дохід сім’ї зріс до 2,8 млн грн – це на 177 тис. грн більше, ніж у 2016 році. Грошові активи нині становлять 47,3 млн грн, водночас майже половину Турчинов зберігає готівкою в доларах, гривнях та євро. Внесок в “Ощадбанку” становить $964 тис.

Із нерухомості родина задекларувала лише одну квартиру площею 381,8 м² у Києві і два паркомісця. Водночас Турчинови володіють одним автомобілем – Toyota Highlander 2013 року випуску. Земельних ділянок у декларації немає.

Генеральний прокурор України. У Юрія Луценка і його сім’ї річний дохід у 2017-му становив 5,7 млн грн. Основне джерело – продаж рухомого майна (1,8 млн грн), зарплата генпрокурора (1,3 млн) і надання майна в оренду іноземцю на ім’я Peyyeti Udaya Bhaskar (725 тис. грн).

Грошові активи сім’ї Луценка скоротилися на 255 тис. грн. Одна з причин – купівля у 2017 році нового автомобіля Mercedes-Benz GLS 350D вартістю 2,4 млн грн. Власником машини стала Ірина Луценко. У її власності також залишається викрадена Toyota Land Cruiser 200.

Список нерухомості Луценка і членів його сім’ї за рік не змінився. У власності залишається квартира подружжя в Києві, ділянка і будинок Ірини Луценко у Рівненській області, а також ділянка і будинок генпрокурора у Києво-Святошинському районі.

Глава Адміністрації Президента України. Доходи сім’ї глави АП Ігоря Райніна зросли до 734 тис. грн на рік. Основним джерелом є його зарплата (537 тис. грн).

Грошові активи Райніна і його дружини зросли до 2 млн грн, майже всю суму сім’я зберігає готівкою. На єдиному рахунку в “Мегабанку” є лише 65,7 тис. грн.

Популярне: Або звільняй їх, або звільнять тебе: Порошенко поставив ультиматум Гройсману

Ні автомобілів, ні земельних ділянок у декларації Райніна не вказано. У власності глави АП – лише квартира в Харкові площею 74 м², ще одна квартира (64,8 м²) належить дружині.

У Києві він винаймає номер площею 25,8 м² у готельному комплексі “Національний”. Торік на оренду цієї кімнати Райнін витратив 167 тис. грн.

Голова Національного банку України. Яків Смолій, якого Верховна Рада 15 березня 2018 року призначила головою Нацбанку, з річним доходом випередив усіх зазначених вище чиновників, окрім прем’єр-міністра. А за грошовими заощадженнями – усіх, окрім президента.

Дохід Смолія і його сім’ї у 2017 році становив 18,4 млн грн. Основне джерело – відсотки від депозиту в “Укрексімбанку” (4,8 млн грн) і дивіденди (5,4 млн грн). Річна зарплата в Нацбанку становила 2,3 млн грн.

Ні Смолій, ні його дружина не задекларували готівкових коштів. Згідно з документом, усі грошові активи сім’ї (понад 122 млн грн) розподілено за вкладами в різних банках і різній валюті.

Сумарна площа нерухомості сім’ї Смолія – понад 18 тис. м², із них 15 тис. м² – це офіси, в яких голова Нацбанку володіє часткою від 7 до 50%. Площа земельных ділянок у декларації – понад 66,7 тис. м². Протягом останнього року цифри практично не змінилися. Голова Нацбанку також задекларував три автомобілі, гідроцикл, квадроцикл і машину для гольфу. Ще один автомобіль належить дружині.