Малоймовірно, що президент України Петро Порошенко не знав про те, які корупційні махінації провертають в державному концерні «Укроборонпрому».

Про це заявив колишній перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак в інтерв’ю Politeka.

За його словами, закупівлі військової техніки в «Укроборонпромі» завжди були забороненою темою для правоохоронних органів, а відповідні матеріали приховували під грифом «Таємно».

За цим графом, стверджує Трепак, ховалася найбільша корупція.

«Якщо є матеріали, СБУ має всі підстави проводити відповідне розслідування. Однак саме «Укроборонпром» завжди «вели», «супроводжували» особи, близькі до президента України. Так було завжди», – сказав він.

За його даними, гучне розслідування – лише маленька історія про корупцію в оточенні глави держави.

«Більш того, ми з вами також бачили, що це не просто оточення президента. У цій схемі були задіяні структури, які належать самому президентові. Але ніхто не говорить про інші групи впливу в «Укроборонпрому». Які були і є», – додав Трепак.

На думку Трепака обіцянка президента провести міжнародний аудит “це не більше, ніж піар напередодні виборів”.

Він також додав, що перебити оборонний скандал влада намагається відкриттям кримінальних справ проти осіб, таких як екс-начальника Генштабу Володимир Замана.

Генерал виключив те, що Порошенко не знав про те, що його оточення замішано в корупції.

“Петро Алекссевіч управляє країною таким чином, що у нас немає міністрів, у нас немає генпрокурора, у нас немає голови Служби. У нас є Петро Олексійович. У кожному, навіть самому дрібному питанні, він орієнтується, а вони – продовження його руки”, – додав генерал.

Раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що рішення про проведення міжнародного аудиту «Укроборонпрому» смертельно для влади президента України Петра Порошенка і США з Євросоюзом вже готуються до його відходу.

На його думку, таким чином американська Феміда дізнається для себе багато нового.

«По-перше, це буде червона ганчірка для Конгресу. Зараз же Конгрес скаже «почекайте хлопці, ми вам виділили майже 2 мільярди доларів. Так вони що, звідти відпливли туди ж? У ті ж кишені? ». Мені так здається, що в принципі ось ця вся подача інформації, чому напередодні виборів? Це рятівне коло у вигляді чавунного люка Петру Олексійовичу перед виборами », – додав він.