Почесний патріарх Філарет розкрив, як колишній президент Петро Порошенко знехтував інтересами свого народу

Напередодні священик відмовився від Томосу Вселенського патріархату, пославшись на погані умови, і звинуватив екс-гаранта в бажанні нажитися на вірі. Український журналіст Олександр Дубінський в своєму відеоблозі прокоментував відкрилися деталі головного досягнення Петра Порошенка.

Священики колишньої УПЦ Київського патріархату влаштували собор в Києві. На чолі з Філаретом вони відмовилися від Томосу і проголосили про відновленні УПЦ-КП і ліквідації Єдиної української церкви. Як відомо, в новій Православної церкви України Філарет став “почесним патріархом», але втратив бивлую влада. Він повідомив, що вдячний Константинопольському партріарха Варфоломію за Томос. Однак умови договору, прийняті Петром Порошенко, не влаштовують Київський партріархат.

Філарет навіть звернувся до нового президента України Володимира Зеленського, щоб обговорити ситуацію. За його словами, Петро Порошенко не дбав про православних віруючих в Україні. А Томос став лише засобом для збереження президентської влади. “Порошенко потрібен був будь-який Томос, тому що йому потрібна була підтримка на виборах”, – підкреслив Філарет.

 Олександр Дубінський обурився розкрилися обманом з боку колишнього президента. Він прийшов до висновку, що Петро Порошенко пожертвував інтересами мільйонів жителів України тільки заради власної вигоди.

“Йому потрібен був піар перед виборами. Йому потрібно було створити будь-що-будь Православну церкву Україну просто для того, щоб отримати підтримку населення, яке чекало Єдиної помісної церкви України. А це означає друзі, ігнорування національних інтересів українців, їх продаж для сьогочасної вигоди і піару. Коротше, якщо будуть таки розслідуватись справи про узурпацію влади (ось вам промінчик позитиву і добра) – Філарет стане одним з найкращих свідків “, – заявив журналіст.

Зазначимо, конфлікт в Українській церкві досяг апогею: колишній очільник Київського патріархату Владика Філарет провів збори у Володимирському Соборі, які назвав помісним собором. Головне рішення зібрання – розпущену у грудні УПЦ КП реанімовано, а, за словами Філарета, відтепер в Україні існують щонайменше три православні церкви. У ПЦУ збори у Володимирському вже назвали нелегітимними.