Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів. Про це сказав президент Петро Порошенко сьогодні під час щорічного послання до Верховної Ради.

"Я з цікавістю стежу за публічною дискусією і вважаю категорично неприйнятними ті пропозиції, які просувають явно недемократичні моделі. Хтось відверто захищає  "освічений авторитаризм", а хтось маскує цей авторитаризм в парламентаризм канцлерського типу. І тільки якщо вчитатися в зміст, а не в заголовок, там у канцлера більше повноважень, ніж у кайзера, а в рейхстазі по суті створюється однопартійна система ", – сказав він.

"Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів, і цей урок треба добре всім запам'ятати", – зазначив президент.

Як відомо, кандидат у президенти Юлія Тимошенко виступає за створення в Україні парламентської республіки канцлерського типу, а Анатолій Гриценко – за "освічений авторитаризм".

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Окрім того, Порошенко ще раз підняв тему підігрування ворогові, коли торкнувся питання про мир на Донбасі. У нас вся країна обтикала білбордами із закликом до "компромісу" з агресором, сказав президент і поставив потім питання: де будемо проводити межу компромісу – "по Дінцю, по Дніпру або, може, по Збручу"? Всі, звичайно, зрозуміли, що мова йде про Сергія Таруту, чия партія "Основа" зробила своїм головним гаслом "Ми знайдемо компроміс, і країна почне працювати. 

Але Петро Олексійович не зупинився на сказаному і згадав про пташок жіночої статі: "Нехай вас не вводить в оману заспокійливе воркування, бо в дзьобах у цих горлиць – насіння світу на російських умовах". На роль горлиці, як відомо, у нас головна претендентка – Юлія Володимирівна, чиї білборди ще з липня обіцяють "Нову стратегію світу".

Але чому ж Порошенко подав у гарному соусі себе? Адже його білборди також на кожному кроці. І Українці ставлять цілком логічне запитання, чому окрім армії, релігії і мови, він не піднімає теми економіки і підвищення рівня життя у своїй передвиборчій кампанії? Знаходить крайніх.

Схоже, Порошенко залишає за собою опцію перед виборами, призначити парламент козлом відпущення за все те, що могло бути зроблено, але не зроблено нинішньою владою. Зрозуміло, депутати будуть противитися такій ролі, але президенту, саме це і треба. Бо на тлі, парламенту який загруз у чварах, нездатного приймати важливі для країни закони, президент буде виглядати дуже навіть молодцем. І тоді заклик "Вибирай або програєш" може спрацювати.