Президент України Петро Порошенко провів зустріч з американським сенатором Рональдом Джонсоном і висловив йому подяку за підтримку нашої країни і осуд нещодавнього акту збройної агресії Росії в Керченській протоці, повідомляє 24 канал.

"Хочу подякувати за сильну підтримку нашої боротьби за свободу, демократію і проведення реформ в Україні", – зазначив глава держави.

Також в прес-службі президента зазначили, що в ході зустрічі Порошенко підкреслив, що Росія повинна негайно звільнити українських моряків і повернути кораблі.

Співрозмовники визначили назвали спільним пріоритетом посилення міжнародного тиску на Кремль, в тому числі і через подальше посилення санкцій у відповідь на агресивні дії росіян.

У свою чергу, представник Сенату США заявив, що він приїхав "з єдиної причини – продемонструвати сильну підтримку не тільки Сенату, не тільки Конгресу, не тільки Адміністрації, а всього американського народу".

"Ми засуджуємо дії Росії. Ми підтримуємо український народ, уряд. Ми підтримуємо територіальну цілісність України", – підкреслив Джонсон.

Глава держави подякував гостю за послідовну підтримку американського Конгресу в питаннях надання Україні всебічної допомоги, в тому числі в контексті реформ і збільшення безпеки і оборони нашої країни.

Як відомо, 25 листопада росіяни атакували українські військові кораблі: судна ФСБ спочатку протаранили український буксир, а після цього відкрили вогонь і поранили шістьох українських моряків. Також було захоплення кораблів і 24 члена екіпажів опинилися в заручниках.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Пізніше так звані "суди" в Сімферополі та Керчі заарештували всіх захоплених моряків – їм призначили арешт строком на два місяці, а пізніше їх перевезли в Москву, де утримують в СІЗО "Лефортово" і "Матроської тиші".

Півсотні російських адвокатів заявили про готовність захищати. В свою чергу український омбудсмен Людмила Денисова дізналася деталі утримання моряків в Москві.

А тим часом президент Петро Порошенко вже зустрічався з рідними захоплених Росією моряків. Він запевнив, що в питанні розв'язання інциденту в Керченській протоці повернення полонених моряків в пріоритеті.