Якщо Україна не хоче втратити Донбас "законним" способом, їй необхідно відмовитись від Мінських переговорів, а президента Петру Порошенку необхідно уникати зустрічей в нормандському форматі, оскільки відстоювання національних інтересів України там кінцево розмили, передає Корупція.Інфо.

Таку точку зору висловив російський політолог та економіст Андій Ілларіонов і додав, що Захід максимально тиснутиме на Порошенка, щоб той дотримувався виконання Мінських угод.

"Виконуючи Мінські угоди, Україна втрачає правові підстави для повернення окупованих територій Донбасу. Дуже поганий варіант – це те, що зараз вимагає Захід", – повідомив Ілларіонов в інтерв'ю виданню "Гордон".

За його словами, "якщо Україна не хоче допустити легального відчуження Донбасу, необхідно відмовитися від Мінських угод. Або домагатися їх перегляду. Оскільки з документів випливає саме такий підхід".

Ілларіонов наголосив, що, якщо Порошенко відстоює інтереси країни, для нього, з дипломатичної точки зору, краще не їхати в Берлін. "Крім цього, потрібно де-юре або де-факто вийти з Мінських угод".

Політолог переконаний, що набагато сильнішим стане саме будапештський формат і радить якнайшвидше перейти до нього.