potrtnikov

Для Росії операція із захоплення Мар'їнки Донецької області не мала ніякого сенсу.

Про це в статті дя "Радіо Свобода" пише журналіст Віталій Портников.

За його словами, напередодні зустрічі "Великої сімки" Володимир Путін повинен був би проявляти максимальну обережність – тим більше, що на Заході лунали голоси, які закликали запросити російського президента за стіл переговорів і обговорити з ним українську кризу.

"Так хто ж зацікавлений в ескалації на Донбасі напередодні важливого міжнародного саміту? Як і у випадку з Майданом, у мене немає точної відповіді на це запитання", — зауважив журналіст.

Портников підкреслює, що в оточенні Путіна є чимало людей, які хотіли б краху "хазяїна" і тому роблять все можливе, щоб виставити його недоговороздатним.

"З іншого боку, в цьому ж оточенні є люди, впевнені, що досягти успіху в конфронтації з цивілізованим світом, із Україною, можна тільки силою. Те, що для Януковича був Майдан, для них – Захід", — зазначив він.

"Тому що навіть ті, хто розуміє згубність політики Путіна, впевнені, що позбутися від нього можна тільки за допомогою зриву переговорного процесу. Для цих людей чим гірше – тим краще", — підкреслив Портников.

Але водночас може бути, що причина ескалації – сам Путін, який втратив усякий зв’язок із реальністю.

"У будь-якому разі зрозуміло одне: сил, які хотіли б заспокоєння ситуації, в оточенні російського президента просто немає", — вважає Портников.

Журналіст наголошує, що так само діяли багато хто з представників оточення Віктора Януковича, які залишилися в українському політичному житті після втечі "господаря".

"Логіка розвитку і краху пострадянських авторитарних режимів практично не відрізняється", — додав Портников.