646638

Заступник голови АП часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що рішення про незаконне введення проти нього міжнародних санкцій вступило в дію.

На своїй сторінці у Facebook про це написав сам Портнов, передає Корупція.Інфо.

Сьогодні канцелярія Суду у Люксембурзі, повідомила, що Рада Євросоюзу у встановлені терміни не подала апеляційну скаргу, тож рішення Суду ЄС від 26 жовтня 2015 року, який визнав протиправними всі рішення Ради ЄС про введення щодо мене міжнародних санкцій, вступило в законну силу,— повідомив він.Портнов нагадав, що раніше санкції проти нього визнали такими, що суперечать європейським стандартам. Тому суд постановив їх скасувати і зобов’язав Євросоюз виплатити Портнову нанесені за цей період витрати.

"Слід констатувати, що з цього моменту рішення люксембурзького суду стало джерелом міжнародного права і може офіційно використовуватися, як прецедент у судових справах проти Євросоюзу заявниками з різних країн світу. Вважаю, що за цю юридичну поразку чиновники Євросоюзу повинні бути вдячні українським прокурорам, міністру юстиції і своєму Послу в Україні Яну Томбінському, який прийняв активну участь у координації дій з українськими чиновниками, поширенні неперевірених даних та ініціювання санкцій", — зіронізував екс-чиновник.