Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Белявський заявив про те, що рішення кабінету міністрів про встановлення граничної ціни на газ закладає умови для майбутнього зростання тарифів на тепло.

Пише видання “Гордон”.

“Рішення Кабміну поширюється тільки на побутових споживачів і жодним чином не враховує теплокомуненерго, які споживають блакитне паливо для виробництва тепла в інтересах громадян. Тобто закладаються умови для майбутнього зростання тарифів на тепло”, – попередив експерт.

Він акцентував увагу, що реалізація рішення уряду розширить ринок збуту газу для компанії “Нафтогаз”. При цьому ціна даного газу виявиться значно вище собівартості ресурсу “Укргазвидобування”, який використовується для задоволення потреб домогосподарств.

“Фіксована ціна або цінове обмеження – це виключно ручний механізм регулювання, який не відповідає європейській практиці. У цілому прийняте рішення виглядає тимчасовим і таким, що стратегічно не вирішує питання встановлення справедливої ​​ціни. Цілком очікувано, що такий крок не зможе вирішити питання реанімації довіри суспільства до дій влади. Соціологічні дослідження показують, що громадяни шукають справедливості і верховенства права, а будь-які ручні втручання сприймають щонайменше з настороженістю “, – підкреслив Белявський.

Він зазначив, що в цілому рішення Кабміну порушує домовленості з МВФ, але невідомо, чи буде це мати якісь наслідки для взаємин України з кредитором.

“Потрібно дочекатися рішення МВФ. Зараз складно прогнозувати”, – резюмував співрозмовник.