Оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції у Івано-Франківській області викрили корупційну схему чиновників ОДА, передає Корупція.Інфо

Під час будівництва фортифікаційних споруд у Донецькій області вони привласнили понад 5 мільйонів гривень з бюджету, інформує прес-служба Нацполіції.

До схеми також були залучені і комерційні структури.

Так, у 2015 році між департаментом Івано-Франківської обласної держадміністрації та приватним підприємством укладались договори на загальну суму понад 39 мільйонів гривень. Отримавши бюджетні кошти, підприємство одразу закупило матеріали для будівництва захисних споруд за завищеними цінами, а ще на 17 мільйонів гривень уклали угоди з комерційною структурою, яка начебто проводила роботи з будівництва фортифікаційних споруд у зоні АТО.

Бюджетні кошти через фіктивні фірми переводились у готівку, яка розподілялась між всіма учасниками схеми.

Таким чином більше 5 мільйонів гривень опинилися в кишенях посадовців обласної державної адміністрації та комерційних структур, стверджують у Нацполіції.

На даний час оперативники Управління захисту економіки та військової прокуратури Західного регіону проводять санкціоновані обшуки за місцем мешкання основних учасників схеми, осіб, які також у ній були задіяні, а також в офісах підприємств. Вже вилучено зброю, набої до неї, гранати, а також печатки різних суб'єктів господарювання, паспорти фізичних осіб.

Військовою прокуратурою Західного регіону було відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

im578xAny-prik1