Дарницький суд засудив до 8 років в’язниці Юрія Крисіна. Вирок ухвалили за звинуваченням щодо викрадення та катування активіста під час Євромайдану в 2014 році.

Мовиться й про напад на журналіста газети Вести В’ячеслава Веремія. Про це повідомила прокурорка Офісу генпрокурора Юлія Малашич.

Крисіна засудили до 8 років ув’язнення

Юлія Малашич було прокуроркою Офісу генпрокурора, яка представляла сторону звинувачення в суді.

Крисін – 8 років,– написала Малиш.

Крисін фігурує в кількох кримінальних справах. Зокрема відомо, що саме “тітушки” Крисіна брали активну участь у викраденнях і катуваннях майданівців. У той час сам він був на Мальдівах.

У коментарі “Суспільному” адвокат постраждалих Павло Дикань заявив, що вважає вирок Крисіну дуже “справедливим”.

Фактично, Крисін був організатором цих дій і координатором, які відбувалися з 21 на 22 січня за участю київських тітушок, оплоту і всіх інших. І незважаючи на те, що він у цей час знаходився на Мальдівах, фактично, суд встановив що за його вказівками відбувалися ці дії в тому числі викрадення мого потерпілого(Владислава Іваненка,– розповів Дикань.

Він додав, що це складна справа, але суд розібрався. Мовиться про січень 2014 року – біля станції метро Петрівка “тітушки” викрали Владислава Іваненка, вивезли його в лісосмугу та катували. Ба більше, вони вимагали під відеозапис розповісти певну інформацію.

Дружина вбитого Веремія Світлана Кирилаш подякувала прокурору Юлії Малашич, “яка блискуче представляла обвинувачення в цій справі і продовжує це робити в багатьох інших”.

“Справи Майдану! Юрію Крисіну у Дарницькому суді суддя Просалова зачитує вирок. Обвинувальний. По справі щодо організації викрадення та катування людини 21.01.2014 року. Подробиці трохи пізніше. Його засуджено до 7 років позбавлення волі, шляхом складання з існуючим вироком по справі Веремія отримує 8, цивільний позов задоволено частково. Дякую прокурору Юлія Малашич, яка блискуче представляла обвинувачення в цій справі і продовжує це робити в багатьох інших!, – написала вдова.

Коротко про справу Юрія Крисіна

Крисін фігурує щонайменше у двох справах. Перша стосувалась того, що у лютому 2014 року Юрій Крисін разом зі спортсменами, раніше засудженими, на вулиці Великій Житомирській біля Київського главка МВС напали на журналіста “Вестей” В’ячеслава Веремія.

Його сильно побили та поранили з вогнепальної зброї. Врешті журналіст втратив багато крові та помер.

У 2017 році за це Шевченківський районний суд Києва засудив Крисіна до 4 років ув’язнення з 2-річним випробувальним терміном. Згодом генпрокуратура оскаржила вирок вбивці журналіста Веремія.

“Оскільки призначене Юрію Крисіну покарання є явно несправедливим через його м’якість, Генеральною прокуратурою України готується апеляційна скарга на вказаний вище вирок у зв’язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність (ст. 75 КК України) та невідповідністю призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого”, – йшлося тоді у повідомленні ГПУ.

У 2018 році Крисіна засудили до 5 років тюрми за вбиство Веремія. У 2019 році Верховний суд залишив в силі вирок Апеляційного суду Києва про засудження на 5 років.