Між представником української делегації в Тристоронній контактній групі, позаштатним радником керівника Офісу президента Олексієм Арестовичем і нардепом від Європейської солідарності Іриною Геращенко сталася словесна перепалка в прямому ефірі.

Зокрема, Арестович публічно принизив військових Збройних сил України, а також відзначився сексистською заявою щодо жінок-політиків. Скандальний інцидент стався в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV.

Перепалка почалася з обговорення в студії невдоволення військових через нібито запровадження штрафів за відкриття вогню у відповідь на фронті.

“Так, як вміють плакати військові… Я легенди можу годинами розповідати, як військові люблять поскаржитися тим, хто приїжджає на фронт – волонтерам, народним депутатам тощо”, – висловився Арестович.

Ведучий уточнив у представника ТКГ, чи можна ці слова сприймати як звинувачення військових у постійному прагненні поскаржитися на умови, і спікер відповів ствердно.

Геращенко відреагувала на заяви Арестовича так: “Я не знаю, хто ви, але я знаю справжніх військових. Які жодного разу через важкі умови несення служби не скаржилися, не нили. Вони захищають країну, і ми ними пишаємося”.

Згодом Арестович почав пояснювати, чому йому не подобається фракція Європейська солідарність. Він заявив, що “немає кращого асистента Російської Федерації, ніж сила, афілійована з Порошенком”.

Також Арестович почав обурюватися через те, до чого “скотилася” партія ЄС. В якості одного з аргументів він використовував сексистську образу.

“Ви ж до рівня жіночого гуртожитку опустилися ПТУшного”, – сказав Арестович.

У відповідь на це Геращенко залишила студію і дорікнула присутніх у тому, що ніхто не зробив її опонентові зауваження.

“Я не можу бути в ефірі, де є сексизм, і це не присікає, на жаль, ні ведучий, ні присутні тут колеги. Подібну риторику від представника партії влади в жодній європейській країні неможливо собі уявити”, – сказала політик.