Посли країн “Групи семи” засудили викрадення цивільних осіб російськими військами в Україні, включаючи журналістів, громадських активістів, мерів та місцевих чиновників. Про це вони заявили у Twitter.

Посли G7 засуджують триваюче жалюгідне викрадення цивільних осіб російськими військами в Україні, включаючи журналістів, громадських активістів, мерів та місцевих чиновників. Ці відчайдушні спроби підірвати українську демократію мають бути припинені, – підкреслюється в повідомленні.

Дипломати також віддати належне місцевим чиновникам по всій Україні, які продовжують нести важкий тягар, забезпечуючи захист своїх громад та підтримуючи жителів.

Їхня стійкість під надзвичайним тиском є яскравим прикладом відданості державній службі, – наголосили посли.

Зазначимо, що Росія та її чиновники будуть притягнуті до відповідальності за викрадення цивільного населення, зокрема мерів та місцевих посадовців. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Відтоді як росія вторглася в Україну, її армія викрала щонайменше 11 мерів та 8 місцевих посадовців. Викрадення цивільного населення є грубим порушенням міжнародного права. Перелік злочинів, вчинених росією та її чиновниками, постійно розширюється. Усі вони будуть притягнуті до відповідальності, – зазначив він.

Як повідомлялося, 29 березня, стало відомо, що загарбники викрали двох міських голів на Херсонщині – Олександра Шаповалова з Берислава та Олександра Бабича з Голої Пристані. Загалом із 24 лютого викрадено вже 11 мерів.