Вже з січня 2018 року в Україні починає діяти медична реформа. У МОЗ наголошують – шукати собі лікаря варто вже. Громадянам, які не підпишуть Декларацію про первинну медичну допомогу, доведеться самостійно сплачувати послуги лікарів.

Про це повідомили в прес-службі міністерства охорони здоров’я, передає Корупція.Інфо.

У разі підписання пацієнтом відповідної декларації з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром усі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними. Хворі також зможуть звертатися до спеціалістів вузького профіля за направленням свого лікаря. При цьому пацієнт самостійно обиратиме вузького спеціаліста чи заклад, у якому отримає послугу.

Популярне: Зима близько: Синоптики попереджають українців про суттєве похолодання. До чого готуватись?

Починаючи з 2019 року звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем або терапевтом, оплачуватимуться Національною службою здоров’я. Послуги без направлення держава оплачуватиме лише в разі звернень до гінеколога та психіатра. Тому до 2019 року все працюватиме за такими ж принципами, як зараз.

Якщо пацієнт звертатиметься без направлення до лікарів інших спеціалізацій, він самостійно сплачуватиме вартість візиту.

Якщо лікар потрапив в ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов'язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію.

«Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації. Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості», – додають у міністерстві.

Усе тому, що медики отримуватимуть гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями.

Також пацієнти зможуть за власні кошти купувати у лікарів необхідні медичні послуги, не підписуючи з ними декларацію. Ця процедура буде законною, але не регулюватиметься державою й оцінка якості таких послуг залишиться поза системою державного контролю якості.

Також  з 2018 року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го – у всіх лікарнях.

У пакет первинної медичної допомоги увійдуть:

гематологічні дослідження (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, біохімічні та иммунохимические дослідження сироватки крові, глюкоза крові, загальний холестерин);
загальний аналіз сечі;
інструментальні методи дослідження (електрокардіограма в стані спокою)
мікроскопія мокротиння;
швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

Створила Катерина Крук