Про це журналістам у кулуарах сказав депутат від “Слуги народу”, радник президента Микита Потураєв.

“Щодо МОЗу буде дуже приємна несподіванка з погляду професіоналізму людини. Вона буде працювати на користь здоров’я народу України”, – додав Потураєв.

Цікаво, що Президент Володимир Зеленський все ще не визначився, кого хоче бачити очільником МОЗ та проводить співбесіди з кандидатами.

Наразі він проводить переговори із Зоряною Черненко, повідомляє УП з посиланням на власні джерела.

Хто така Зоряна Черненко?

Зоряна Черненко – провідна експертка в “Реанімаційному пакеті реформ” з питань медичної реформи, голова правління Української медико-правової асоціації, директор громадської організації “Форум здоров’я” та член Всесвітньої асоціації медичного права.

Також вона є головою комісії з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.

Зоряна Черненко є доцентом, викладає у Школі охорони здоров’я Києво-Могилянської академії курси “Правове регулювання охорони здоров’я” та “Основи медичного права”. Крім того, вона є заступником декану Факультету правничих наук.

Також вона є колишньою дружиною нардепа (вони в розлученні вже два роки ) VIIІ скликання Верховної Ради від БПП і екс-глави правління Комітету виборців України Олександра Черненка, який хотів заборонити показ серіалу “Слуга народу” перед виборами.

Також, можливий міністр охорони здоров’я Зоряна Черненко вважає, що держава самоусунулася від вирішення проблем громадян в питанні доступу до лікарських препаратів.

Перший заступник міністра молоді та спорту Ігор Гоцул обурився, що в одній з аптек Києва продають ліки з подвійною націнкою.

У зв’язку з цим Черненко ще раз нагадала, що ні державні органи, ні МОЗ зокрема досі не встановили такі правила роботи фармацевтичного ринку, які були б в інтересах населення.

“Коли немає державної фармполітики, коли віддано питання діяльності аптек ринковим правилам, коли місцева влада щороку закриває комунальні аптеки. А потім – якийсь народний депутат або заступник міністра помічає типові для кожного українця ситуації з ліками – і маємо знову активізацію дискусії про фармацевтичних злодіїв та мафію. Якщо держава не регулює доступ пацієнтів до ліків, то чому цим мають перейматися бізнесмени. Держава давно усунулась від захисту інтересів громадян“, – обурилася Черненко.

На її думку, все що залишилося зробити – це формування роздрібної ціни, а також питання рівномірного доступу населення до самих аптекам, наявність хоча б базового асортименту, і багато іншого.

“Наскільки мені відомо, аптечні мережі не проти врегулювання фармринку. Ось тільки б з’явилося бажання у держави”, – додала вона.