РФ зловживатиме майбутнім головуванням у Раді Безпеки ООН для просування маніпулятивних наративів про її війну проти України та ухвалення неправомірних рішень. Україна і партнери мають працювати над тим, щоб запобігти цьому за допомогою існуючих юридичних механізмів.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в рамках міжнародної онлайн-дискусії щодо нелегітимності перебування РФ у Раді Безпеки ООН та Організації загалом.

“Сам факт російського головування свідчить про те, що щось відбувається не так в архітектурі світової безпеки. Ми систематично працюємо над доведенням нелегітимності перебування Росії в ООН. Вона має бути загнана в кут існуючими юридичними процедурами, щоб не мати змоги розповсюджувати брехню про війну в Україні і зловживати своїм головуванням”, – наголосив він.

Міністр зазначив, що попри чутки про можливу “втому від війни”, в інтересах самих іноземних партнерів надавати підтримку нашій державі: “Наша візія щодо припинення війни сформована у Формулі миру Президента Володимира Зеленського. Ми не вимагаємо більше, ніж визначено міжнародним правом – виходу на наші кордони станом на 1991 рік”.

Дмитро Кулеба також окремо торкнувся питання важливості створенням Спеціального трибуналу щодо притягнення президента РФ та її вищого керівництва до відповідальності за злочин агресії проти України.