Антоніу Гутерреша зазначив, що війна Росії в Україні не лише принесла з собою тисячі жертв у нашій державі та шаленої кількості руйнувань. Вона ще й стала причиною розвитку тривимірної кризи.

Про це повідомляє сайт ООН.

Мовиться про продовольчу, енергетичну та фінансову кризи. Вони, переконаний генсек ООН, б’ють передовсім по людях, країнах і економіках, яких можна назвати вразливими.

Відповідну публікацію генсек ООН присвятив 100 дню українському протистоянню російській агресії. Він підкреслив, що за понад три місяці війна, розв’язана країною-окупанткою, вже стала причиною тисячі втрачених життів, а також нескінченної кількості руйнувань. Крім того, свої домівки вимушено покинули мільйони людей. Усе це не лише кричуще порушує права людини, а й стає причиною наростання тривимірної глобальної кризи.

В ООН наголошують, що підтримували українців від початку повномасштабного вторгнення. Організація надавала усе необхідне, щоб наша держава долала гуманітарні наслідки війни. Крім того, проведено чимало роботи для того, щоб весь світ бачив, які наслідки можуть мати такі масштабні бойові дії, а також можлива ескалація.

У своєму зверненні генсекретар ООН закликав:

  • негайно припинити насильство в Україні;
  • надати безперешкодний гуманітарний доступ до всіх, хто цього зараз потребує;
  • забезпечити безпечну евакуацію мирного населення країни, яке зараз перебуває у гарячих точках;
  • захистити права цивільних, а також дотримуватись міжнародних норм прав людини.

Водночас він додав, що припинення війни можливе лише завдяки діалогу та перемовному процесу. Гутерреш підкреслив, що ООН підтримуватиме зусилля України та Росії у прагненні поставити край цим жахіттям у дипломатичній площині.