Відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив, що телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK потрібно було відключити вже давно за “інформаційний тероризм”.

“Моя позиція проста: це треба було зробити давно… Два роки знадобилося Володимиру Олександровичу (Зеленському – ред.), але вчора він зробив мужній вчинок. Я його часто критикую і вважаю, що справедливо. Вчора я випив за його здоров’я горілки, коли дізнався про це, навіть не закушуючи. Він зробив вчора вчинок”, – вважає журналіст.

За його словами, в країні, де йде війна, не можуть вести мовлення канали, що насаджують ідеологію “русского міра”.

“І не треба плутати це зі свободою слова – це інформаційний тероризм. Я маю право на ці слова, тому що вів там програми, у мене був найвищий рейтинг. При цьому всі українські політики спокійно приходили на ZIK, NewsOne і 112, у вороже лігво, продовжували там виступати, тому що це для них предмет особистого піару, а не доля країни на кону”, – зазначив Гордон.

При цьому журналіст підкреслив, що держава повинна надати докази того, що канали фінансувалися за рахунок Росії, “щоб ні в кого не було думки, що це особиста помста і так далі”.

“І на цьому треба поставити крапку. Національна безпека вимагає правильних підходів до пропаганди з боку країни-агресора. Треба ще закрити Youtube-канали, звернутися до США, щоб вони ввели санкції проти російських пропагандистів, і позакривати все під три чорти, нехай ведуть свою пропаганду з вуст в уста один одному, сидять чаюють, нам це не треба”, – заявив він.

Також варто зазначити, що нардепку від “Голосу” Олександру Устінову 2019 року обрали заступницею голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка розглядала питання власників трьох телеканалів.

Після введення в дію рішення про санкції для Тараса Козака, в коментарі одному із видань вона заявила наступне:

“Тоді, (в 2019 році) на рівні парламенту, нам удалося зафіксувати весь шлях проросійських телеканалів від їхньої появи до потрапляння в руки депутата від ОПЗЖ Тараса Козака”, – заявила депутатка.

За словами Устінової, ще під час засідань комісії СБУ визнала, що Козак пов’язаний із грошима Російської Федерації через голову політради ОПЗЖ, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука.

“Наша ТСК навіть продемонструвала схему того, яким чином “112 Україна” та інші телеканали відбиралися від їхніх оригінальних власників та передавалися Медведчуку. Однак без політичної волі керівництва ці справи тривалий час так і лежали похованими у СБУ”, – заявила нардепка.

Устінова вважає закриття телеканалів, які “несуть відверто проросійську риторику, фінансуються Російською Федерацією та створюють тонни “фейкових новин”, дуже потрібним кроком для посилення національної безпеки й оборони країни.

“Ми перебуваємо в умовах гібридної війни, коли кожна неправдива новина може грати на руку ворога та руйнувати країну зсередини. У той час як аудиторія проросійських телеканалів розрослася до кількох мільйонів осіб”, – підсумувала вона.

У своєму Facebook Устінова також зазначила, що накласти санкції на українського громадянина Україна може тільки в разі, якщо цей громадянин здійснює терористичну діяльність.

За її даними, якщо СБУ вела цю справу і збирала докази для передання у РНБО, то процесуальне керівництво мав здійснювати Офіс генпрокурора Ірини Венедіктової.

“У мене лише одне питання – де підозра від Венедіктової в тероризмі? Лише вона як генпрокурор може підписати підозру нардепу”, – написала Устінова.