В Офісі президента пояснили США, до чого приведуть домовленості з Росією про припинення вогню.

Деякі європейські лідери сподіваються, що домовленості з Москвою про припинення вогню допоможуть зупинити економічну кризу, що розгорається. Насправді ж це призведе до “постійної війни”.

Про це повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю The New York Times.

За його словами, якщо Путін побачить, що його агресію винагороджують, він, напевно, захоче повторити її пізніше. Подоляк додав, що західні лідери можуть неохоче визнавати скоєні ними помилки у відносинах з Росією.

Вони також сподіваються, що зможуть якнайшвидше відновити звичні бізнес-зв’язки з країною-агресором.

“Якщо закінчити війну належним чином, використовуючи отриману нами потрібну кількість зброї, ми повинні завдати їм кілька військових поразок. Поразки на полі бою призведуть до трансформації політичної системи РФ”, – сказав Подоляк.

Нагадаємо, що Росію в будь-якому разі чекає поразки у війні з Україною. Модель її держави є нежиттєздатною, і коли перший солдат перейшов український кордон, російська імперія відразу підписала собі смертний вирок.

Про це написав радник керівника ОПУ Михайло Подоляк, назвавши кілька причин.

Перша причина, на думку Подоляка – кінець ери російської нафти, до якого призвело ембарго і заморожування «Північного потоку – 2».

«Москва не зможе перебудуватися й продавати ті ж обсяги Китаю та Індії. Ні, зрозуміло, що ведмежа пропаганда доведе своїм неофітам, що 50 грамів набагато краще за 100 грамів і що «щи из еловых шишек» набагато смачніші за картоплю з відбивною. Але… Частину нафтових свердловин доведеться заморозити назавжди. Згодом Європа почне відмовлятися й від газу, шукаючи альтернативи та змінюючи виробничі ланцюжки. Це неминуче просто тому, що Росія стала неадекватним і непередбачуваним партнером, з яким не можна мати справ», – написав він, додавши, що в середньостроковій перспективі на Росію чекає поступовий занепад.

Друга причина полягає в тому, що економічна ізоляція призведе до «нових дев’яностих». Росія, пише Подоляк, хоч і має великий обсяг ресурсів, але навіть із таким запасом міцності економіка почала падіння.

Ще одна причина неминучого програшу Росії – повна втрата міжнародної репутації.

«Десятиліттями кремль вкладав мільярди у свій образ «миротворця» та загравав з правими силами у Європі. Сьогодні неважливо, чи ти «правий», чи «лівий» – Росія стала синонімом слова «токсичність». Москва стала не лише ізгоєм для західного світу, а й для сусідів. Ніхто не хоче мати справ із Москвою, щоб завтра тебе не прийшли «рятувати». Той хто вже має, намагається дистанціюватися», – написав Подоляк.