росія пригрозила США повним розірванням дипломатичних стосунків у випадку визнання її спонсоркою тероризму. Якщо москва піде на такий крок, то зробить собі ж гірше. Про це 24 каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. Він наголосив, що саме росії більш вигідно мати дипломатичні відносини зі США.

Яковенко вважає, що погроза росії розірвати дипломатичні відносини зі США є фейковою. Насправді це ще один доволі очевидний і безглуздий шантаж з боку москви.

Розрив дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами – це постріл собі в голову,– заявив російський журналіст.

За його словами, США, як Україна, піклуються про своїх громадян, які перебувають за кордоном. Зокрема, за потреби визволяють їх із російських в’язниць. А розрив дипломатичних відносин зменшить ці можливості.

Проте, наголосив журналіст, дипломатичні відносини між росією і Сполученими Штатами Америки все ж більш вигідні саме москві.

Яковенко зазначив, що росія явно програє війну з Україною, вона хоче переговорів і змушена буде зрештою піти на них. Адже з Києвом переговори неможливі. Вони можуть бути лише після виведення російських військ на кордони 1991 року.

російський журналіст зауважив, що москва, звісно, може вести відповідні переговори з Францією, але це безглуздо. Як і з багатьма іншими країнами.

Єдине, з ким важливо росії залишити можливість вести переговори у випадку серйозної поразки, – це Сполучені Штати Америки, – переконаний Яковенко.

Водночас він додав, що Сполученим Штатам Америки це загалом потрібно, але значно меншою мірою, ніж росії.

Зазначимо, що визнання росії державою-спонсором тероризму означатиме запровадження Заходом додаткових санкцій, ще глибшу міжнародну ізоляцію режиму та руйнування залишків репутації країни. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба написав у колонці для РБК-Україна.

«Тероризм – це дійсно друге ім’я сучасної росії, тому визнання її державою-спонсором тероризму буде лише юридичною фіксацією реальності. На практиці це означатиме запровадження додаткових санкцій як з боку США, так і з боку інших країн, ще глибшу міжнародну ізоляцію російського режиму та повне руйнування залишків репутації росії на багато десятиріч. Причому останнє чи не найбільш вагоме. Адже протягом багатьох років росія використовувала саме поняття боротьби з тероризмом для найбільш витончених маніпуляцій. Саме «спільною боротьбою з тероризмом» багато років виправдовували потребу взаємодії з росією», – написав Кулеба.

Глава МЗС наголосив, що менше ніж за півроку росіяни вчинили повний набір міжнародних злочинів, перерахованих у Римському статуті – геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Але саме в підлих терористичних актах «по-справжньому виявилося варварське обличчя росії».

Терористичний путінський режим, заявив Кулеба, становить загрозу для всієї Європи та світу. 

«Тому визнання його таким і негайна ізоляція цієї терористичної пухлини стане порятунком міжнародного миру та безпеки. Дійсно, визнання постійного члена Радбезу ООН державою-спонсором тероризму – це безпрецедентний крок. Але ж і загроза росії для світу – безпрецедентна», – зазначив міністр.

Такий крок, вважає Кулеба, у власних інтересах партнерів України.

Нагадаймо, що Сейм Латвії 11 серпня ухвалив заяву, в якій дії росії щодо мирних жителів України визнані тероризмом, а росія – державою, яка підтримує тероризм.

У заяві зазначається, що після неспровокованого нападу росії 24 лютого 12 мільйонів українців були змушені залишити свої будинки і понад 5 мільйонів – свою країну. За цей час правозахисники та міжнародні спостерігачі повідомляли про звірства, скоєні російськими військовими щодо мирних жителів України, включаючи тортури, зґвалтування, вбивства, утримання у фільтраційних таборах, масові депортації.

У Сеймі наголосили, що росія використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ та Збройні сили, паралізувати здатність держави діяти з метою окупації України.