Міністр оборони Олексій Резніков заявляє, що російські війська намагаються сконцентрувати сили і засоби для нової хвилі атак.

«Минуло одинадцять діб героїчного спротиву. Через величезні втрати, які поніс ворог, інтенсивність бойових дій тимчасово знизилася. Проте російські окупанти намагаються сконцентрувати сили та засоби для нової хвилі атак. У першу чергу – на Київ, Харків, Чернігів і Миколаїв. Не втрачаємо пильність! Російські війська скрізь отримають жорстку відсіч», – йдеться в його заяві, оприлюдненій 7 березня.

Як повідомляє Радіо Свобода, Міністр зауважив, що керівництво держави робить «усе можливе», щоб забезпечити гуманітарні коридори.

«Рускій мір» намагається задушити місто-герой Маріуполь гуманітарною кризою. Керівництво держави робить усе можливе і неможливе, щоб забезпечити гуманітарні коридори. Це непросто. Адже російські терористи не тримають слово. Немає жалю навіть до діток і жінок, до поранених. Вони обстрілюють житлові квартали. Вони обстрілюють мирних людей під час евакуації», – сказав Резніков.

Раніше сьогодні Міноборони Росії заявило про намір з 9:00 припинити вогонь, щоб забезпечити гуманітарні коридори і дозволити евакуацію цивільного населення, але влада України це поки не підтверджувала. Напередодні війська РФ не дотримувалися зобов’язання не стріляти під час евакуації і обстрілювали цивільних, внаслідок чого є загиблі і поранені.

Нагадаємо, що мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив, що 6 березня у місті внаслідок обстрілу з боку російських військ загинули вісім цивільних жителів.

«У нас була евакуація через міст, через Романівку. Російські загарбники обстріляли наших мирних місцевих жителів. Загинула родина, в неї влучив снаряд, на моїх очах загинули дві маленькі дитини і двоє дорослих. Загалом, близько восьми людей загинули під час сьогоднішніх обстрілів», – сказав Маркушин у своєму відеозверненні ввечері 6 березня.

Він заявив, що частина Ірпеня захоплена російськими військами, а частина – «б’ється і не здається». Також мер нагадав, що чергова евакуація жителів пройде 7 березня о 10 годині ранку.

«О 10-й ранку буде евакуація жителів нашого міста, автобусами від Романівки», – повідомив мер.