Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує посилити адміністративну відповідальність за недотримання маскового режиму в приміщеннях та громадському транспорті.

Про це він заявив на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, пише «Урядовий портал».

«Ми готові переглянути питання носіння масок на вулицях, але маски в приміщеннях ще довго будуть актуальними. Тому ми плануємо виносити на засідання уряду та у Верховну Раду питання посилення адміністративної відповідальності за недотримання маскового режиму в приміщеннях та громадському транспорті», — наголосив Шмигаль.

Він додав, що голови обласних держадміністрації мають достатньо повноважень, щоб в умовах адаптивного карантину недопустити різкого зростання кількості хворих на коронавірус.

За порушення умов карантину в Україні для громадян передбачений штраф від 17 тис. до 34 тис. грн.

Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що в Україні зростає кількість хворих на коронавірус через те, що люди нехтують захисними масками, антисептиками та не дотримуються соціальної дистанції.

За порушення карантину в Україні вже оштрафували загалом на 4,5 млн грн.