Готується новий пакет санкцій, зокрема проти українських підприємств, які торгують із Росією. Про це сказав секретар РНБО Олександр Турчинов журналістам у четвер.

"Зараз готується новий пакет санкцій РНБО. Пропозиції подають Кабінет міністрів, Служба безпеки, Верховна Рада.

Це буде потужний пакет різнопланових санкцій. У тому числі, проти тих, хто був керівником, натхненником та організатором проведення фейкових виборів на окупованій території. І проти широкого спектру українських підприємств, які співпрацюють з оборонним комплексом або посилюють безпеку та оборону РФ", – розповів він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Також до санкційного списку можуть потрапити представники окремих європейських країн, які були "спостерігачами" за псевдовиборами в ДНР-ЛНР.

"Будемо блокувати будь-які кроки з обходу санкцій і поставок Росії сировини та інших речей. Потрібно обмежувати будь-яку підтримку промисловості РФ", – сказав Турчинов

Додамо, що у вересні цього року Україна наклала спеціальні санкції на окремі суб'єкти підприємницької діяльності РФ, які укладали договори з транспортними підприємствами на окупованих територіях Донбасу.

Російські підприємці намагалися налагодити бізнес-відносини з підприємствами на підконтрольній Україні території, повідомляють в Служби безпеки України.

Транспортування вантажів проводилася через закриті пункти пропуску Ізварине, Довжанський і Червона Могила.

"Санкції передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів та інших заходів, які не дозволять здійснювати фінансово-господарську діяльність в Україні та допоможуть запобігти відтік капіталу за межі країни", – йдеться у повідомленні.

Крім того, в Уряді запропонували ввести санкції проти компаній, пов'язаних з виробництвом і реалізацією хімічної продукції з тимчасово окупованого Криму.

"Хімічна продукція виготовлена в порушення встановленого правового режиму тимчасово окупованих територій з використанням незаконно видобутих корисних копалин з надр, які належать виключно українському народу, зокрема природного газу і води з підземних джерел, а саме виробництво такої продукції загрожує життю і здоров'ю громадян України як на підконтрольних, так і на окупованих територіях", – пояснюють у відомстві.